Wiadomości

14 posłów PiS zagłosowało w piątek (14 sierpnia) przeciw dołączeniu do porządku obrad Sejmu kolejnej odsłony tarczy antykryzysowej, m.in. zwalniającej urzędników z odpowiedzialności za podjęte decyzje.
- Ludzie po prostu mają serdecznie dosyć tego systemu - mówi Andżelika Borys, szefowa Związku Polaków na Białorusi, odnosząc się do protestów po wyborach prezydenckich, których zwycięzcą ogłoszono Alaksandra Łukaszenkę.
- Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek (14 sierpnia) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Lasy deszczowe są zbyt wilgotne, by się zapalić, sugeruje skrajnie prawicowy prezydent, odrzucając dowody jego własnego rządu.
4-miesięczny chłopiec jest w „stanie krytycznym” – podaje policja z Manchester. Mężczyzna został oskarżony o napaść na chłopca, który po niedzielnym incydencie odniósł „obrażenia, zagrażające życiu”.
- Biło mnie dziesięciu, grozili, że mnie zabiją, zdjęli mi spodnie - mówi na nagraniu młoda kobieta. W dokumentacji medycznej innego zatrzymanego, oprócz wielu rozległych obrażeń, odnotowano również "uszkodzenie odbytu" oraz "stłuczenia narządów płci
Rozpisuję się tutaj od kilku tygodni o tym, jak fiskus, przy pomocy sądów administracyjnych, opodatkowuje podatkiem dochodowym sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze spadku. Obchodzi w ten sposób art. 2 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fiz
Policja wszczęła dochodzenie w sprawie morderstwa po tym, jak zastrzelono pewnego mężczyznę niedaleko bloków mieszkalnych w Londynie.
Dla większości rejonów wysp brytyjskich utrzymują się zagrożenia burzami.
Premier Andrej Plenković uczestniczył w świątecznym przyjęciu z okazji święta Ramadan Bajram. Z tej okazji życzył wszystkim wspólnotom religijnym, żeby swoje wielkie święto obchodzili radośnie w otoczeniu rodzinnym.
rodzimi producenci urządzeń i komponentów dla fotowoltaiki, którzy od maja tego roku tworzą sojusz w walce z tanią, ale bardzo dobrą chińską konkurencją, opracowali plan działania na najbliższą dekadę. "W pierwszej kolejności każdy z nich znacząco ro
Prezydent Mešihata Wspólnoty Islamskiej w Chorwacji proponuje, żeby Europa zaakceptowała model organizacji statusu muzułmanów w tym państwie.
​Ostatnie lata sprzyjały usamodzielnianiu się dorosłych Polaków - wynika z szacunków HRE Investments. Jest pewne, że przez skutki epidemii rok 2020 nie będzie już tak dobry. Rozwiązaniem mogłoby być rządowe wsparcie dla młodych chcących zaciągnąć kre
Trzeba umorzyć długi biedniejszych państw i na lata stworzyć mechanizmy uporządkowanej restrukturyzacji zadłużenia, także posiadanego przez prywatnych inwestorów, żeby świat uniknął gospodarczej i humanitarnej katastrofy - twierdzą noblista Joseph St
Znaleziono go leżącego na plecach, w takiej pozycji przez 5 lat znajdowały się zwłoki mężczyzny w zrujnowanej chatce w północnej Norwegii.

Strony

Reklama