Gwałtowne zmiany pogodowe od zachodniej do północnej Japonii

Reklama

ndz., 05/02/2021 - 11:02 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Gwałtowne zmiany pogodowe od zachodniej do północnej Japonii – należy zachować ostrożność przed błyskawicami, nagłymi porywistymi wiatrami oraz ulewnymi opadami deszczu

Z powodu chłodnego frontu atmosferycznego, który przyniósł ze sobą zimne powietrze do górnych warstw atmosfery, warunki pogodowe ulegają obecnie gwałtownym zmianom na rozległych obszarach od zachodniej do północnej Japonii.

Przez kolejne 2 dni wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności przed gwałtownie zmieniającą się pogodą - oprócz uderzeń piorunów i porywistych wiatrów należy się mieć na baczności przed nagłymi ulewnymi deszczami.

Jak podaje Japońska Agencja Meteorologiczna, niestabilne warunki pogodowe na szerokim obszarze od zachodu do północy kraju wynikają z nałożenia się na siebie niskiego ciśnienia oraz chłodnego frontu niosącego ze sobą masy zimnego powietrza.

Pogoda uległa pogorszeniu na znacznych obszarach już 1 maja, gdzie lokalnie doszło do wystąpienia burz oraz porywistych wiatrów. W niektórych miejscach odnotowano także opady gradu.

Przewiduje się, że zmienna pogoda utrzyma się także 2 maja i następnego dnia. Lokalnie mogą wytworzyć się kłębiaste chmury deszczowe, to zaś grozi wystąpieniem intensywnych burz z piorunami oraz porywistych wiatrów.

 Agencja Meteorologiczna zaapelowała o zachowanie szczególnej ostrożności przed piorunami, tornadami, nagłymi porywami wiatru, niespodziewanymi ulewnymi opadami deszczu oraz przed gradem.

Zapewne niektórzy z Państwa w trakcie dni wolnych będą poza domem.

Dlatego, jeśli pojawią się oznaki zbliżania się chmur typu cumulonimbus, takie jak silne porywy wiatru, nagłe ochłodzenie oraz raptowne zaciemnienie, prosimy o podjęcie odpowiednich środków ostrożności. Jeżeli znajdujemy się na zewnątrz koniecznie przenieśmy się do wnętrza jakiegoś solidnego budynku. Jeśli natomiast znajdują się już Państwo wewnątrz zalecamy zasunięcie zasłon oraz odsunięcie się od okien.

Autor: 
Tłumaczenie: Wiktoria Piontek
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama