Gubernator Nowego Jorku wezwany do zrezygnowania ze stanowiska w związku z zarzutami o molestowanie

Reklama

wt., 03/02/2021 - 18:04 -- MagdalenaL

The New York Times dowiedziało się, że polityk dotknął twarzy kobiety i poprosił o pocałunek na weselu.

 

63-letni Andrew Cuomo zaprzeczył dotykania kogokolwiek w niewłaściwy sposób a nawet przeprosił za swoje komentarze, które mogły zostać błędnie odebrane.

 

Dopiero w chwili, gdy dwóch kolejnych byłych pracowników zarzuciło mężczyźnie molestowanie, wszczęto śledztwo w tej sprawie.

 

Gubernator Nowego Jorku jest jednym z najbardziej wpływowych demokratycznych polityków. Do listy osób, które wzywają go do ustąpienia ze stanowisko dodała swoje nazwisko nowojorska kongresmenka Kathleen Rice.

 

Wezwania kobiety powtórzone na Twitterze zostały przez radnego Nowego Jorku Antonio Reynoso.

 

Anna Ruch, kobieta która postawiła zarzuty gubernatorowi powiedziała, że w 2019 roku spotkali się na weselu. Położył on ręce na jej plecach, dotknął jej twarzy i poprosił o pocałunek, czego odmowę przyjął według niej bardzo agresywnie.

W rozmowie z The New York Times, w którym pojawiło się zdjęcie z tamtego zdarzenia, 33-letnia Anna Ruch przyznała, że czuła się zdezorientowana, zszokowana i zawstydzona.         

 

Przed publikacją zarzutów Anny Ruch, Andrew Cuomo wydał oświadczenie, w którym przepraszał za niektóre ze swoich czynów, które błędnie odbierane były jako flirt.

 

Letitia James, prokurator generalny Nowego Jorku poinformowała o rozpoczęciu śledztwa w sprawie zarzutów postawionych przez dwie inne byłe pracownice Lindsey Boylan i Charlotte Bennett.

 

Polityk, znany wcześniej z tego jak sprawnie radził sobie podczas walki z pandemią Covid-19, teraz sprawdzany jest pod kątem tego, ile rzekomych zgonów związanych z wirusem w nowojorskich domach opieki ukrywa.

Kolejnym zarzutem postawionym Cuomo jest zastraszanie innych polityków, w tym burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio.

Autor: 
Tłum. Alicja Jurałowicz
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama