Wiadomości

W ramach złagodzenia niektórych obostrzeń Covid, w amerykańskim stanie Kalifornia otwarte zostaną w przyszłym miesiącu parki rozrywki, Disneyland oraz stadiony.  
Ponad 49 procent wszystkich mieszkańców Izraela otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. To sprawia, że Izrael jest krajem, który zaszczepił zdecydowanie największą część populacji przeciwko COVID-19.
Na globalnym rynku obligacji niepokój zaczyna przybierać na sile i ceny rządowych papierów idą w dół. Rosną rentowności obligacji w USA i Europie, czyli rządy muszą pożyczać coraz drożej. Inwestorzy każą sobie płacić więcej nie tylko w obawie przed s
W tragicznym wypadku autobusu na autostradzie A4 w Kaszycach zginęło sześć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Szpital wojewódzki w Przemyślu informuje o stanie poszkodowanych, którzy trafili do tej placówki.
Władze uważają, że znalazły ciało mężczyzny z Kentucky, który zaginął w Wielkim Kanionie w zeszłym tygodniu. 
Cena ropy Brent przekroczyła poziom 68 dolarów za baryłkę, po raz pierwszy od 8 stycznia ubiegłego roku, jak wynika z danych giełdowych. Jarosław Kabakow skomentował sytuację na antenie Radia Sputnik. 
Rzeszów. Do jednego z kościołów, znajdującego się na osiedlu Budziwój doszło do włamania. Dwaj mężczyźni, którzy dostali się do świątyni, postanowili urządzić w niej libację alkoholową połączoną z dewastacją wnętrza budynku.
Papież wyruszył na historyczną wizytę w Iraku. Mimo koronawirusa chce wziąć udział w mszy z 10 tys. wiernych. 
Wdrażanie przez Niemcy przepisów dotyczących europejskiego nakazu aresztowania po raz kolejny powodują problemy z Unią Europejską. Tym razem jednak nie chodzi o brak niezależności niemieckiej prokuratury.
Zamiast wykorzystać resztki, pozwalamy im się zepsuć i zamawiamy jedzenie z restauracji – najnowsze dane ONZ pokazują, że to powszechna praktyka.
Spotkanie porwanych córek i ich rodziców w Jangebe w Nigerii stało się brutalne w środę, kiedy siły zbrojne podobno otworzyły ogień.  
Pisałem w ubiegłym tygodniu o tym, jak rząd kłamie w sprawie "luki VAT", którą stara się zapełnić wydawaniem decyzji określających zobowiązania podatkowe Bogu ducha winnym podatnikom, a czasami winnym, ale od których dochodzonych kwot Skarb Państwa n
Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk w piątek wstąpi w szeregi PiS. - To partia, która odpowiada mi programowo, chciałbym mieć wpływ na jej politykę - powiedział Wawrzyk.
Aktualizacja prawa kanadyjskiego dot. języków oficjalnych jest na celowniku Ottawy, po tym jak rząd Justina Trudeau ogłosił zanik języka francuskiego w Quebecu. Debata wciąż wywołuje wiele emocji w kanadyjskiej prowincji La Belle Provence
Europejska Agencja Leków rozpoczęła kolejne badanie dokumentacji rejestracyjnej szczepionki przeciwko koronawirusowi Sputnik V, podał do informacji Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich. 

Strony

Reklama