Facebook będzie wymagał szczepień od pracowników biurowych w USA

Reklama

pt., 07/30/2021 - 23:21 -- MagdalenaL

                                                          Zdjęcie: theverge.com

 

"Wraz z ponownym otwarciem naszych biur będziemy wymagać, aby każdy kto przychodzi do pracy w którymkolwiek z naszych oddziałów w USA, był zaszczepiony."

Facebook w środę dla portalu The Varge potwierdził, że będzie wymagał od swoich amerykańskich pracowników, aby po powrocie do pracy byli zaszczepieni przeciwko COVID-19.

„Wraz z ponownym otwarciem naszych biur będziemy wymagać, aby każdy, kto przychodzi do pracy w którymkolwiek z naszych oddziałów w USA, był zaszczepiony” - powiedziała w oświadczeniu wiceprezes Facebooka ds. zasobów ludzkich, Lori Goler stwierdziła: „Sposób, w jaki wdrożymy tę politykę, będzie zależał od lokalnych warunków i przepisów. Będziemy mieli specjalne procedury dla tych, którzy nie mogą się zaszczepić z przyczyn zdrowotnych lub innych, oraz będziemy na bieżąco oceniali skuteczność naszych działań w innych placówkach w miarę rozwoju sytuacji w regionach. Nadal współpracujemy z ekspertami, aby zapewnić że zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest priorytetem w naszych planach powrotu do pracy”.

Facebook planuje otworzyć wszystkie swoje biura w USA do końca października.

Liczba przypadków COVID-19 wzrasta w dużej części kraju, we wtorek Centra ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wydały zalecenie, aby zaszczepieni ludzie nosili maski w zamkniętych przestrzeniach publicznych gdzie ryzyko infekcji jest duże. Ruch Facebooka nastąpił godziny po tym, jak prezes zarządu Google Sundar Pichai ogłosił pracownikom, że każdy kto przechodzi do pracy musi się zaszczepić. Pichai ogłosił również, że Google opóźnia otwarcie swoich biur do 18 października, oryginalnie data była ustalona na wrzesień.

Lyft również będzie wymagał dowodu szczepienia od pracowników powracających do pracy.

Firma Apple również poinformowała pracowników o zmianie polityki: będzie wymagać od klientów i pracowników w większości z ponad 270 sklepów w USA noszenia maseczek, nawet jeśli są zaszczepieni. Microsoft odmówił komentarza na temat tego, czy będzie wymagał szczepień od pracowników wracających do pracy.

Autor: 
Jay Peters, Tłum. Eryk Mórawski
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama