Ewakuacja samolotu. Nastolatek wysłał zdjęcie pistoletu do pasażerów

Reklama

wt., 07/27/2021 - 12:40 -- MagdalenaL

Lot w USA został przerwany po tym, jak nastolatek poprzez funkcję Airdrop przesłał zdjęcie pistoletu innym pasażerom samolotu.

AirDropping losowych zdjęć do ludzi to powszechny żart. Podobnie jak to, że niektórzy wysyłają rzeczy do bezprzewodowej drukarki nieznajomego, jeśli nie ma tam hasła do połączenia.

Jednak ten nastolatek wpadł w kłopoty na międzynarodowym lotnisku w San Francisco, w czwartek, 22 lipca, kiedy jego psoty doprowadziły do ewakuacji całego samolotu.

Lot 2167 linii United Airlines z San Francisco do Orlando szykował się do startu, gdy wielu pasażerów powiedziało, że otrzymali na swoich telefonach zdjęcie pistoletu airsoftowego, donosi NBC News. Replika ASG strzela małymi, kulistymi pociskami o mniejszej mocy, znana również jako BB gun i choć nie jest tak niebezpieczna jak prawdziwa broń, może jednak wyrządzić spore obrażenia.

Według rzecznika lotniska, Douga Yakela, nastolatek zrobił zdjęcie wcześniej i nie miał przy sobie broni podczas lotu.

Wszystkich pasażerów poproszono o wyjście z samolotu, oczywiście z zachowaniem dużej ostrożności i ponowne przejście przez kontrolę bezpieczeństwa. Urzędnicy przeprowadzali inspekcję samolotu, zanim wszyscy mogli wrócić. Nastolatek odpowiedzialny za ten żart nie mógł ponownie wejść na pokład samolotu.

Matka prezentera radiowego i reportera Christophera J. Beale'a była wtedy w samolocie. Wylot mojej mamy z SFO został wstrzymany na lotnisku, ponieważ ktoś wysłał nieodpowiednie zdjęcia kilku pasażerom. Dlaczego ludzie się tak zachowują? – napisał na Twitterze.

Autor: 
Tłum. Wiktoria Gwizdała
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama