Elon Musk stracił 27 miliardów dolarów w ciągu jednego tygodnia

Reklama

pon., 03/08/2021 - 19:46 -- MagdalenaL

Byłem dość zdruzgotany, kiedy zdałem sobie sprawę, że straciłem 2 funty w weekend, ale fakt, że Elon Musk stracił 27 miliardów dolarów w ciągu tygodnia, naprawdę stawia sprawę w innej perspektywie.

 

Jednak Musk może stracić 27 miliardów dolarów i wciąż normalnie działać, podczas gdy dla mnie te 2 funty były prawdziwą stratą.

Miliarder odniósł wielki sukces prowadząc swoją firmą samochodową w 2020 roku, ponieważ dochód wzrósł aż o 743%. Dzięki temu Musk w styczniu wyprzedził Jeffa Bezosa w byciu najbogatszym człowiekiem świata.

Według Bloomberga, majątek Muska sięgnął 210 miliardów dolarów. Jednak cena akcji Tesli spadła między 1 marca, a 5 marca, po zamknięciu rynków w piątek, przynosząc wartość netto do 156,9 miliarda dolarów.

Mimo wszystko, mężczyzna nadal zajmuje wysokie miejsce w indeksie miliarderów Bloomberga. Jednak ta strata przeniosła go na drugie miejsce, w odstępie prawie 20 miliardów dolarów za prezesem Amazon, Bezosem.

Analitycy giełdowi od dawna ostrzegają przed istnieniem „bańki” w sektorze technologii, do której częściowo przyczyniło się wsparcie drobnych inwestorów. W ubiegłym tygodniu Tesla spadł o 3,8%, a łączny spadek w tym roku to około 15,3%.

Firmy Muska nie były ostatnio jedyną rzeczą, która wpłynęła na jego wartość netto, ponieważ Bloomberg zauważył, że jego majątek również wzrósł i spadł w stosunku do ceny bitcoina.

 

W zeszłym miesiącu Tesla ujawniła, że biznesmen dodał 1,5 miliarda dolarów kryptowaluty do swojego majątku. Musk głośno mówił o inwestycjach i akcjach w ostatnich tygodniach. Jednak stracił 15 miliardów dolarów po postach na Twitterze, że ceny Bitcoina i innych kryptowalut „wydają się wysokie”.

Pomimo wszystkich spadków, Musk pozostaje drugim najbogatszym człowiekiem na świecie, więc nie ma co się o niego martwić.

tłumaczenie: Wiktoria Gwizdała

Autor: 
unilad.co.uk
Źródło: 

unilad.co.uk

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama