Elon Musk sprzedał akcje Tesli za 7mld dolarów, aby mieć pieniądze, gdyby był zmuszony kupić Twitter

Reklama

sob., 08/13/2022 - 18:20 -- MagdalenaL

Elon Musk sprzedał 7,92 miliona akcji Tesli za 6,9 miliarda dolarów, jak podaje sześć upublicznionych we wtorek dokumentów regulacyjnych Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Sprzedaż trwała od 5 do 9 sierpnia.

Prezes Tesli zasugerował, że sprzedał akcje teraz, aby mieć pieniądze w przypadku, gdyby był zmuszony do kupienia Twittera, niż ryzykować sprzedaż za niższą cenę, jeśli umowa zostanie sfinalizowana.

„W (miejmy nadzieję mało prawdopodobnym) przypadku, gdy Twitter zmusi do sfinalizowania tej umowy *i* niektórzy partnerzy kapitałowi nie dołączą, ważne jest, aby uniknąć awaryjnej sprzedaży akcji Tesli”, Musk napisał na Twitterze w późnych wtorkowych godzinach po tym, jak jego najnowsza sprzedaż akcji Tesli została upubliczniona.

Odpowiedział „Tak” na pytania swoich obserwujących, czy skończył sprzedaż i kupi akcje Tesli ponownie, jeśli umowa z Twitterem nie zostanie sfinalizowana.

Musk i Twitter są w sporze prawnym o jego warte 44 miliardy dolarów przejęcie platformy społecznościowej, które zostało opublikowane w kwietniu. W maju Musk powiedział, że umowa została „zawieszona” dopóki Twitter nie udowodni, że mniej niż 5% kont jest fałszywych, ponieważ jego oferta została oparta na aktach SEC firmy, które mają być dokładne. W sprawozdaniu SEC z 2 maja Twitter poinformował, że mniej niż 5% z kont na ich platformie było fałszywych.

W lipcu miliarder ogłosił, że rozwiązuje umowę. Wtedy Twitter pozwał Muska za próbę wycofania się z przejęcia, a Musk w zamian pozwał platformę za wprowadzanie go w błąd.

W sobotę Musk napisał na Twitterze, że umowa z firmą „przebiegnie na pierwotnych warunkach”, jeśli platforma społecznościowa ujawni, jak wybiera konta do sprawdzenia, czy są prawdziwe. „Ale, jeśli okaże się, że ich akta SEC są fałszywe, umowa nie dojdzie do skutku”, dodał.

29 kwietnia Musk opublikował na Twitterze, że nie ma w planach sprzedaży kolejnych akcji po tym, jak sprzedał w ciągu dwóch dni akcje Tesli warte 4 miliardy dolarów. Na ten moment sprzedał akcje Tesli warte około 32 miliardy dolarów w przeciągu 10 miesięcy, wynika z obliczeń Bloomberg. Z jednego ze sprawozdań SEC z wtorku wynika, że posiada teraz 155 milionów akcji w Tesli.

Akcje Tesli we wtorek spadły o 2,44% i wyniosły 850 dolarów za jedną, zanim opublikowano sprawozdania dotyczące najnowszej sprzedaży akcji przez Muska.  Cena akcji spadła o około 12% odkąd Musk po raz pierwszy powiedział, że kupi Twittera. Wartość akcji spadła o 29% do tej pory w tym roku.

Autor: 
Huileng Tan | Tłumaczenie: Aleksandra Stępień
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama