Wiadomości

Jak wynika z danych z izb administracji skarbowej, w pierwszym kwartale br. liczba złożonych donosów spadła o ok. 7 proc. w porównaniu z początkiem 2020 roku. Ostatnio najwięcej informacji sygnalnych wpłynęło do jednostek KAS w województwie mazowieck
Do tej pory ekshumowano szczątki ponad 1400 ofiar serbskiej narodowości.
Został wysłany list do instytucji w Serbii o zwrot do Prisztiny artefaktów znajdujących się w Belgradzie, na co Ministerstwo Kultury Serbii odpowiedziało, że jest to próba odwrócenia uwagi od zagrożonego serbskiego dziedzictwa kulturowego w Kosowie.
Szef serbskiej dyplomacji spotkał się dziś z ambasadorem Włoch, któremu przekazał zobowiązanie Serbii do dialogu, co, jak powiedział, zostało pokazane na ostatnim spotkaniu w Brukseli „mimo obstrukcji i zupełnie niekonstruktywnej postawy Prisztiny".
Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła koniec epidemii eboli, która wybuchneła tam w lutym w 2021 roku
To druga w przeciągu miesiąca eksplozja w tej fabryce. Do pierwszej doszło dwa tygodnie temu, ale wtedy nikt nie został ranny.
W ciągu jednej nocy w Jałcie na Krymem spadła miesięczna norma opadów. Miasto znalazło się pod wodą i zamieniło się w rzekę.
Pożar wybuchnął w sobotę. Przyczyną najprawdopodobniej było zwarcie elektryczne. Trzech strażaków i jeden pracownik magazynu zostało rannych.
Budowa największego hotelu w Polsce, liczącego ok. 1,1 tys. pokoi obiektu należącego do Tadeusza Gołębiewskiego w Pobierowie, idzie pełną parą, a otwarcie pierwszej jego części planowane jest już w przyszłym roku (całość otwarta ma zostać rok później
Litwa rozważa nad budową ogrodzenia na granicy z Białorusią. Zabezpieczenia mają stanowić ochronę przed nielegalną migracją z Białorusi.
Izrael po raz kolejny odpowiedział na balony zapalające wypuszczane ze Strefy Gazy.
Istnieje możliwość, że w przyszłości podczas nabożeństw będzie można odmówić udzielenia Komunii amerykańskiemu prezydentowi Joe Bidenowi.
Ever Given nie ruszył się po tym jak zwolniono go w Kanale Sueskim. Rząd Egiptu skonfiskował ten statek na czas miesięcy, ponieważ oczekuje rekompensaty w wysokości 900 milionów dolarów według CNN.
Małe miasteczko w północnej Chorwacji sprzedaje domy za 16 centów (jedną kunę chorwacką, co w przeliczeniu daje około 60 groszy), aby zachęcić ludzi do zamieszkania tam.
Części kontynentu mierzą się z dekadą kryzysu. Te dwa kroki są najważniejsze, aby tego uniknąć.

Strony

Reklama