Dostawca bezpłatnych posiłków szkolnych z Wielkiej Brytanii przeprasza za ilość paczek z żywnością

Reklama

śr., 01/13/2021 - 20:22 -- MagdalenaL

W Anglii narosło oburzenie z powodu niewielkich rozmiarów paczek żywnościowych wysyłanych do gospodarstw domowych o niskich dochodach.

Post na Twitterze, który został już udostępniony ponad 28,000 razy był napisany przez brytyjską matkę. Dotyczy on ubogiej paczki z żywnością, którą kobieta otrzymała na nakarmienie swojego dziecka przez 5 dni.

Wpis został udostępniony przez piłkarza. Marcus Rashford prowadził kampanię na rzecz zapewnienia wsparcia ubogim gospodarstwom domowym w Wielkiej Brytanii podczas kryzysu związanego z COVID-19.

„Pojawiające się w sieci obrazy nieodpowiednich paczek z darmowymi posiłkami szkolnymi to hańba” - napisał na Twitterze lider opozycyjnej partii robotniczej Sir Keir Starmer.

Rząd Wielkiej Brytanii oświadczył, że natychmiast badał tę sprawę i że ma „jasne wytyczne i standardy dotyczące paczek żywnościowych”, które powinny być pożywne i zawierać zróżnicowany asortyment żywności.
W oświadczeniu, we wtorek prywatna firma Chartwells przeprosiła i przyznała, że ​​ich paczka żywnościowa w zamieszonym poście nie spełniła wytycznych Departamentu Edukacji.

„W naszych staraniach jest, aby dostarczyć tysiące paczek żywnościowych tygodniowo z bardzo krótkim wyprzedzeniem, bardzo nam przykro, że w tym przypadku ilość jest niewystarczająca” - powiedział rzecznik Euronews.

Firma stwierdziła, że ​​koszt żywności, opakowania i dystrybucji wyniósł 10,50 GBP (11,75 EUR) i że w większości przypadków przeszkody zapewniały dwa tygodnie jedzenia na każde dziecko. W kolejnym komunikacie dostawca powiedział, że zwróci koszty, jeśli jego paczki żywnościowe nie będą spełniały swoich „zwykłych wysokich standardów”

„Będziemy kontaktować się z każdą szkołą, aby dowiedzieć się, gdzie mogły wystąpić braki, i przepraszamy każdego, którego to dotyczy” - powiedział rzecznik.
„Chartwells zobowiązuje się do dalszej współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby zapewnić jak najlepsze warunki dla dzieci w szkołach".

Od poniedziałku Chartwells zapewniają również, że ich utrudnienia odzwierciedlą dodatkowe fundusze rządowe, aby zapewnić, że „każdy grosz” zostanie przeznaczony na żywność.

Wiadomość została przyjęta przez brytyjską Minister ds. Dzieci i Rodzin, Vicky Ford, która określiła udostępniane w Internecie zdjęcia jako „całkowicie niedopuszczalne”.
„Rząd będzie wymagał od wszystkich firm cateringowych, aby spełniały ustalone standardy i dostarczały wysokiej jakości obiady dla kwalifikujących się dzieci” - powiedział Ford.
„Robiąc to, upewnimy się, że każdy z nich otrzyma zdrowy i pożywny lunch, który da im siłę potrzebną do nauki w domu”.

Działacze, w tym Marcus Rashford, skrytykowali rząd Wielkiej Brytanii za brak komunikacji z dostawcami i szkołami w sprawie nowych ograniczeń dotyczących COVID-19.
„Dzieci nie powinny być głodne na podstawie tego, że nie komunikujemy się ani nie zachowujemy przejrzystości” - napisał na Twitterze Rashford we wtorek. „To niedopuszczalne”.

Wielka Brytania ogłosiła również, że szkoły w całym kraju wkrótce zorganizują lokalne programy kuponów dla rodziców, za które rząd zwróci kwotę do 15 GBP (16,79 EUR) na każdego ucznia tygodniowo, począwszy od 4 stycznia.

Od 18 stycznia zostanie ponownie otwarty ogólnokrajowy program darmowych kuponów na posiłki w szkole.

Chartwells odmówił odpowiedzi na pytanie Euronews, czy byłby dawcą rządzącej Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii.

Autor: 
Oliwia Starzyńska
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama