Dla 12-letniego chłopca challenge z Tiktoka okazał się tragiczny

Reklama

pon., 07/26/2021 - 21:03 -- MagdalenaL

12-letni chłopiec z Oklahomy zmarł w wyniku podjęcia niebezpiecznego wyzwania na TikToku. W poniedziałek, 19 lipca, funkcjonariusze policji zostali wezwani do kompleksu mieszkalnego Bethany. Kiedy dotarli na miejsce zdarzenia, chłopiec był nieprzytomny. Nastolatek miał ślady sznura na szyi.

Chłopiec, którego nazwiska nie podano, został przewieziony do Szpitala Dziecięcego Uniwersytetu Oklahoma, gdzie następnego dnia zmarł.

Według News 9, członkowie rodziny poinformowali detektywów, że chłopiec nie próbował popełnić samobójstwa. W rzeczywistości brał udział w tak zwanym „challenge’u zamroczenia”, który jest niebezpiecznym, nowym trendem, który ogarnął TikTok. Podejmując się tego wyzwania, ludzie celowo się duszą, aż do chwili, w której prawie tracą przytomność. Potem taki materiał publikują na TikToku. Lekarze już wcześniej podkreślali ryzyko, związane z uczestnictwem w tym potencjalnie śmiertelnym wyzwaniu, które może powodować omdlenia, drgawki, a nawet uszkodzenie mózgu.

Jak donosi The Sun, ten chłopiec nie jest pierwszą młodą osobą, która zginęła wykonując challenge. Wcześniej, w kwietniu 2021 roku, zmarł 12-letni Joshua Haileyesus z Kolorado, a zeszłego lata w swoim domu w Southern Tablelands w Nowej Południowej Walii zmarł 14-letni James Boyd-Gergely. Jak podaje News 9, Porucznik policji Bethany Angelo Orefice wydał następujące oświadczenie na temat zgonu ostatniego chłopca:

Utrata bliskiej osoby jest dla wszystkich bardzo traumatyczna, dlatego rodzinie składamy kondolencje. Jednak chcielibyśmy ostrzec innych rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi i poświęcali swój czas na sprawdzanie, co młodzi robią w mediach społecznościowych. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, z powodu obostrzeń, dzieci są znudzone i chcą czymś zająć swój czas, a media społecznościowe są bardzo wpływową częścią życia dziecka i powinny być dokładnie badane przez rodziców.

Autor: 
Julia Banim tłum. Wiktoria Gwizdała
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama