Czechy powiedziały, dlaczego Rosja cieszy się z zachodnich sankcji

Reklama

pon., 06/20/2022 - 20:41 -- MagdalenaL

Rosja będzie zadowolona z sytuacji na rynku energetycznym z powodu zachodnich sankcji, ponieważ dzięki wysokim cenom paliw będzie mogła uzyskać dodatkowe dochody – powiedziała ekonomistka Ilona Shviglikova w felietonie dla argumentu Časopis.

Zaznaczyła, że ​​embargo nałożone przez Unię Europejską na ropę sprzedawaną przez Moskwę ma ogromny wpływ na sytuację w samej UE .

"Embargo na ropę to manewr, który będzie miał poważne konsekwencje dla UE. Zakładam, że dla UE będą one znacznie gorsze niż dla Federacji Rosyjskiej, która z łatwością znajdzie alternatywne rynki" - napisała Shviglikova.

Ekonomista zauważył, że UE swoimi działaniami, motywowanymi ideologią, podnosi dla siebie cenę ropy. Jednocześnie sam region europejski jest ubogi pod względem rezerw surowcowych, a jego kraje są uzależnione od ich dostaw.

"Dopóki UE będzie się zajmować nowymi dostawami i będzie cierpieć z powodu przerw i wszystkiego, co z tym związane, Rosja będzie się cieszyć wysokimi cenami ropy. A nawet jeśli będzie musiała sprzedawać swoją ropę z pewną zniżką, ceny nadal będą dla niej bardziej opłacalne, niż rok temu Myślenie, że taka polityka złamie Federację Rosyjską jest absurdalne i najprawdopodobniej doprowadzi tylko do większych trudności gospodarczych w UE” – powiedziała Shviglikova.

 

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji.  Zachód zwiększył presję sankcji na Moskwę. Niektóre kraje ogłosiły zamrożenie rosyjskich aktywów, wiele marek opuściło kraj. Unia Europejska przyjęła już sześć pakietów sankcji, które w szczególności przewidują stopniowe wprowadzanie embarga na import węgla i ropy.

„Kreml nazwał to, co się dzieje, wojną gospodarczą, jakiej jeszcze nie było. Jak stwierdził Władimir Putin, polityka powstrzymywania i osłabiania Rosji jest długofalową strategią Zachodu, a sankcje zadały poważny cios całej światowej gospodarce. Według niego głównym celem Stanów Zjednoc zonych i Europy jest pogorszenie życia milionów ludzi”.

Autor: 
redakcja
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama