Chłopiec uzbierał prawie 20 tys. dolarów dla 7-letniej koleżanki walczącej z nowotworem

Reklama

pt., 07/30/2021 - 17:58 -- MagdalenaL

8-latek wystawił na aukcję swojego zwierzaka jeża po tym, jak przez prawie rok się nim opiekował. Ta przyjaźń jest bezcenna.

Jesse Starr, 8-latek z Missouri, obudził społeczność, by ta pomogła zebrać pieniądze jego 7-letniej koleżance, Claire Calvin, której mama tłumaczy, że dziewczynka walczy z nowotworem mózgu po zdiagnozowaniu u niej w 2020 roku rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). DIPG jest rodzajem nowotworu, na który mogą zachorować dzieci w wieku od 5. do 10. roku życia. Jest to złośliwy nowotwór, na który dotychczasowe metody leczenia nie są skuteczne. Szacuje się, że mniej niż 10 proc. małych pacjentów przeżywa 2 lata po otrzymaniu diagnozy.

Jesse jest tak niesamowitym i troskliwym chłopcem. Szczerze mówiąc, nie zdziwiłam się, kiedy przyszedł do mnie i powiedział o swoim szczodrym pomyśle, ale byliśmy mu bardzo wdzięczni, powiedziała Fox News matka Claire, Rachael Record (39 l.), dodając że dzieci są kolegami ze szkolnej ławki. Po testach diagnostycznych u Claire w St. Louis Children’s Hospital lekarze wykryli guza na pniu mózgu dziewczynki, mówi jej mama.

DIPG pojawia się w części mózgu kontrolującej większość funkcji ciała, takich jak oddychanie, tętno i ciśnienie krwi, jak i również ma wpływ na mięśnie, dzięki którym widzimy, chodzimy, mówimy i jemy, jak można się dowiedzieć od St. Jude Children’s Hospital. Chłopiec zrozpaczony diagnozą koleżanki uznał, że na rzecz koleżanki wystawi na licytację swojego jeża, którego przez ostatni rok praktycznie wychowywał na rodzinnej farmie. Jessi powiedział, że wszelkie środki uzbierane dzięki aukcji zwierzaka przekaże dla Claire i jej rodziny, jak mówi Rachael Record.

Wynik licytacji zszokował wszystkich

Osobiste oferty za jeża zaczęły nieustannie wzrastać do niesamowitych kwot. Ostatecznie Jessi sprzedał zwierzaka za ogromną kwotę 16 tys. dolarów. Tamtejsze firmy przyczyniły się do zwiększenia tej sumy, co dało ostatecznie kwotę 19 tys. dolarów, mówi Record.

Rachael Record dodaje również, że przyjaciele oraz sąsiedzi zakupili w celu wsparcia jej córki specjalne koszulki z nadrukiem, z których dochód przeznaczony został w całości rodzinie. Biorąc pod uwagę okoliczności, Claire ma się całkiem dobrze. Nowotwór jest obecnie znacznie mniejszy, niż był podczas diagnozy. Moja córka teraz będzie miała kontynuację badania klinicznego, mówi Record.

Społeczność dała nam tak wielkie wsparcie w różnych kwestiach. To było niesamowite i jesteśmy ogromnie wdzięczni za takich ludzi, dodała mama dziewczynki. Fox News poprosiło St. Louis Children’s Hospital o komentarz, jednak przedstawiciele szpitala jeszcze nie udzielili odpowiedzi.

 

Autor: 
Jeanette Settembre; tłum. Marta Gołaszewska
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama