Chińska nauczycielka skazany na śmierć za zatrucie przedszkolaków

Reklama

śr., 09/30/2020 - 01:33 -- MagdalenaL

Chiński sąd skazał przedszkolankę na śmierć za otrucie 25 dzieci, z których jedno zmarło.

 

Wang Yun została aresztowana w zeszłym roku po tym, jak dzieci z przedszkola w mieście Jiaozuo zostały przewiezione do szpitala po zjedzeniu porannej owsianki. Sąd powiedział, że Wang Yun dodała azotyn sodu do śniadania uczniów swojego kolegi z pracy w ramach zemsty po kłótni. Sąd opisał panią Wang jako „nikczemną i podłą”. Incydent 27 marca ubiegłego roku wstrząsnął Chinami i trafił na nagłówki gazet na całym świecie.

Poinformowano, że 23 dzieci zaczęło wymiotować i mdleć po zjedzeniu śniadania. Śledztwo policyjne zostało wszczęte po zarzutach, że zostały otrute przez nauczyciela. W poniedziałek lokalny sąd w Jiaozuo skazał panią Wang na śmierć. W oświadczeniu napisano, że dodała azotyn sodu do owsianki młodych uczniów innego nauczyciela w ramach „zemsty” po tym, jak „pokłócili się o kwestie zarządzania uczniami”. Azotyn sodu jest często stosowany jako dodatek do żywności do peklowania mięsa, ale w dużych ilościach może być toksyczny.

Sąd stwierdził również, że nie był to pierwszy raz, kiedy pani Wang otruła ludzi, odnosząc się do wcześniejszego incydentu, w którym kupiła azotyn przez internet i otruła męża, który odniósł drobne obrażenia. Jedno z zatrutych dzieci zmarło w styczniu po spędzeniu w szpitalu 10 miesięcy.

Sąd oświadczył, że pani Wang była „nikczemna i podła, konsekwencje jej zbrodni były niezwykle poważne i zasługuje na surową karę”. Chociaż Chiny odmawiają ujawnienia liczby osób poddawanych karze śmierci, organizacje walczące o prawa człowieka uważają, że każdego roku giną tysiące ludzi. Wyrok wykonuje się poprzez śmiertelny zastrzyk lub rozstrzelanie.

Autor: 
Tłum. Katarzyna Fudali
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama