Bułgaria przejęła przemyt kokainy w transporcie bananów

Reklama

pon., 08/19/2019 - 12:43 -- izabela.szkatula

Pracownik magazynu odkrył 75 kilogramów kokainy ukrytej wśród bananów wysyłanych z Ekwadoru do bułgarskiego portu Burgas na Morzu Czarnym, poinformowali w sobotę prokuratorzy i policja.

Pracownik magazynu natknął się na paczki o wadze 2,5 kg w sobotę rano i zaalarmował policję, powiedział szef policji Burgas Kaloyan Kaloyanov.
Urzędnicy powiedzieli, że owoc przybył do Burgas 27 lipca na statku z Ekwadoru, który również zatrzymał się we Włoszech.
Władze sprawdzą w najbliższych dniach inne magazyny tej samej firmy owocowej w Sofii, Warnie i Płowdiwie, dodając, że niektóre banany zostały już wywiezione do Rumunii.
Rumunia i Bułgaria są uważane za kluczowe punkty tranzytowe dla kokainy z Ameryki Łacińskiej na drodze przemytu do Europy Zachodniej.
Ale takie przejęcia w bułgarskich portach są niezwykłe, a Kaloyanov powiedział, że było to największe zajęcie w Burgas w tym roku.
Podobne znaleziska kokainy w transporcie bananów z Ameryki Południowej i Środkowej znaleziono w kilku krajach europejskich w ciągu ostatniego roku, w tym na Ukrainie, w Polsce i Hiszpanii.
 

Autor: 
Aleksandra Gadocha
Źródło: 

CTVNews.ca

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama