Brytyjscy studenci nie będą mogli kupować esejów. Rząd chce im tego zakazać!

Reklama

sob., 10/16/2021 - 00:23 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia illustracyjnego: Pixabay

Rząd Wielkiej Brytanii przygotował projekt ustawy, która wprowadziłaby odpowiedzialność karną za świadczenie lub reklamowanie usług pisania prac studenckich za pieniądze. Są one uważane przez władze za oszustwo ze strony studentów.

Poinformowała o tym służba prasowa rządu brytyjskiego.

Zakaz świadczenia takich usług będzie dotyczył wszystkich tzw. studenckich centrów pisania, które realizują zlecenia dla osób uczących się w szkołach zawodowych i wyższych. Projekt ustawy z tą normą miał zostać rozpatrzony przez brytyjski parlament 12 października.

„Centra pisania są całkowicie nieetyczne i zarabiają pieniądze jednocześnie deprecjonując ciężką pracę większości studentów. Podejmujemy kroki, aby zakazać działalności tych nieuczciwych ośrodków” – powiedział brytyjski Minister for Skills, Alex Burghart.

Według Brytyjskiej Agencji ds. Zapewnienia Jakości w Szkolnictwie Wyższym w kraju istnieje obecnie ponad tysiąc „studenckich ośrodków pisania”. Od 2017 r. instytucja wnosi o całkowity zakaz takich działalności, które „wzbogacają się dzięki wrażliwym studentom”.

 

 

Inicjatywę brytyjskiego rządu poparły największe w kraju związki zawodowe studentów i uczelni, donosi BBC. Zauważyli jednak, że instytucje już podejmują kroki w celu zwalczania nieuczciwości i oszustw akademickich.

W Wielkiej Brytanii, w przeciwieństwie do Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych, póki co działalność „studenckich ośrodków pisania” jest legalna. Badanie z 2018 r. wykazało, że prawie 16% studentów korzystało z ich usług.

Autor: 
Oleg Pavlyuk / tłum. Anastasiia Vasylchenko
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama