Billa Gatesa nazwano największym prywatnym właścicielem ziemskim w Stanach Zjednoczonych

Reklama

wt., 01/19/2021 - 12:48 -- MagdalenaL

Współzałożyciel i były dyrektor generalny Microsoft, Bill Gates, stał się największym prywatnym właścicielem gruntów rolnych w Stanach Zjednoczonych, pisze rosyjskie wydanie „Forbesa”, odsyłając do artykułu w amerykańskim magazynie „The Land Report”.

Gazeta obliczyła, że ​​Gates kupuje ziemię uprawną od kilku lat i obecnie posiada ziemie w 19 stanach. Największe z nich znajdują się w Luizjanie (280 km kw.), Arkansas (194 km kw.) i Nebrasce (83 km kw.). Teren jest bezpośrednio lub pośrednio własnością „Cascade Investments”, spółki inwestycyjnej, która jest kontrolowana przez Gatesa, donosi „The Land Report”.

Przedsiębiorca kupuje część działek za pośrednictwem kontrolowanego przez siebie funduszu inwestycyjnego „Cascade Investment”.

Spółka „Cascade Investments” nie odpowiedziała na prośbę „Forbes” USA. Dokładny sposób wykorzystania ziemi Gatesa jest niejasny. Magazyn podkreśla, że „​​Cascade Cottonwood Ag Management” jest spółką zależną „Leading Harvest” - organizacji non-profit zajmującej się ochroną upraw, gleby i zasobów wodnych.

Chociaż Gates jest największym prywatnym właścicielem gruntów rolnych w Stanach Zjednoczonych, jest daleko od głównego właściciela ziemskiego w kraju. Lista 100 największych właścicieli ziemskich w Stanach Zjednoczonych według amerykańskiego raportu „Forbes The Land Report” z 2019 roku składa się wyłącznie z korporacji.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów od dawna zajmuje się rolnictwem, zarówno w kontekście naukowym, jak i ekologicznym. Strona internetowa fundacji określa cztery cele tej pracy: zwiększenie produktywności małych gospodarstw i ich dochodów, rozwój konsumpcji przystępnych cenowo i bezpiecznych produktów dla ludzi oraz zwiększenie szans kobiet w rolnictwie.

W 2008 roku fundacja ogłosiła dotacje w wysokości 306 milionów dolarów na odpowiedzialny rozwój rolnictwa w Afryce Subsaharyjskiej i Azji Południowej. Gates powiedział wówczas, że wsparcie dla rolnictwa w krajach rozwijających się było w ostatnich dziesięcioleciach w dużej mierze ignorowane i jego zdaniem jest najważniejszym narzędziem stymulującym rozwój obszarów, na których mieszkają najbiedniejsi ludzie.

Firma „Gates” zainwestowała również w odporne na klimat uprawy i wysokowydajne krowy mleczne.

Bill Gates jest czwartą najbogatszą osobą na świecie według Forbesa (aktualizowana w czasie rzeczywistym). Jego majątek wynosi 120,5 miliarda dolarów.

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama