Biały Dom: do 19 kwietnia wszyscy Amerykanie powyżej 16. roku mają być zakwalifikowani do szczepień

Reklama

śr., 04/07/2021 - 14:13 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Pixabay

Prezydent USA Joe Biden ma skierować uwagę wszystkich stanów na rozszerzenie działań związanych ze szczepieniami tak, aby do 19 kwietnia wszyscy Amerykanie powyżej 16. roku życia zostali zakwalifikowani do przyjęcia swoich dawek. Jest to termin o 2 tygodnie wcześniejszy, niż deklarowano wcześniej. Pomimo trwających obecnie badań, żadna ze szczepionek przeciwko COVID-19 nie została jeszcze dopuszczona do użytku dla dzieci poniżej 16. roku życia.

 

- Biden potwierdza, że ,,wszyscy w Stanach Zjednoczonych są uprawnieni do skorzystania ze szczepienia na COVID-19” – przekazała we wtorek Jen Psaki, rzeczniczka prasowa Białego Domu. – Oznacza to, że Amerykanie nie będą musieli już sprawdzać swojej kwalifikacji do przyjęcia szczepionki ani na stanowych, ani na lokalnych stronach internetowych – dodała. Rzeczniczka przekazała także, Biden planuje poinformować Amerykanów, że „czas już iść”. - Kolejki będą się wydłużać, coraz więcej ludzi będzie czekać – skomentowała Psaki.

Dostawy szczepionek oraz tempo podawania ich Amerykanom znacznie wzrosło, gdyż podjęto ogromne starania zaszczepienia jak największej ilości obywateli w obliczu pojawiających się coraz to bardziej zaraźliwych mutacji koronawirusa.

We wtorek Joe Biden ma odwiedzić jeden z punktów szczepień w Virginia Theological Seminary w miejscowości Alexandria w stanie Wirginia. Ma to poprzedzać oficjalną przemowę Bidena z Białego Domu, którą zaplanowano na godzinę 21:45 polskiego czasu.

- Rządzący – Demokraci oraz Republikanie – współpracują z zespołem do sprawy COVID-19 przy Białym Domu, aby przyspieszyć amerykański program szczepień – przekazał na Twitterze Ron Klain, przewodniczący zespołu.

Autor: 
Trevor Hunnicut, tłum. Martyna Kawska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama