Biały Dom chce rozpocząć szczepienie przeciwko COVID-19 wśród dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Reklama

czw., 10/21/2021 - 21:44 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia illustracyjnego: Pixabay

Oryginalny tytuł: Biały Dom chce rozpocząć szczepienie przeciwko COVID-19 wśród dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ostateczna decyzja ㅡ za regulatorami

Administracja prezydenta USA Joe Bidena ogłosiła gotowość do rozpoczęcia szczepień przeciwko COVID-19 wśród dzieci w wieku od 5 do 11 lat, gdy tylko pozwolą na to organy regulacyjne. Obecnie w kraju jest 28 milionów dzieci w tej grupie wiekowej.

W oświadczeniu Białego Domu stwierdzono, że administracja Bidena zagwarantuje szybką dystrybucję i sprawiedliwy dostęp do szczepionek dla dzieci w całym kraju, gdy tylko zostanie wydane odpowiednie zezwolenie na szczepienie.

Po tym, jak decyzja zostanie uchwalona, rząd powinien dostarczyć około 15 milionów dawek szczepionki w całym kraju, a kolejne miliony zostaną wydane w następnych tygodniach.

Planuje się, że dzieci będą mogły szczepić się nie tylko w ośrodkach szczepień, ale także w szkołach, aptekach, gabinetach pediatry itp.

Biały Dom zauważył, że miliony nastolatków w wieku od 12 do 17 lat zostały już zaszczepione i mają wysoki poziom ochrony, w tym przed szczepem Delta.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest około 28 milionów dzieci w wieku 5-11 lat. O tym, czy mogą zostać zaszczepione, zadecyduje amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) oraz amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Autor: 
Irina Sitnikova / tłum. Anastasiia Vasylchenko
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama