Austria - kobieta ukarana grzywną w wysokości 1000 euro za znieważenie kanclerza na Facebooku

Reklama

pon., 09/20/2021 - 10:31 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: Pixabay

Oryginalny tytuł: W Austrii kobieta została ukarana grzywną w wysokości 1000 euro za znieważenie kanclerza na Facebooku. Co napisała?

W Austrii sąd nałożył na kobietę grzywnę w wysokości tysiąca euro za opublikowanie obraźliwego wpisu na stronie kanclerza federalnego Sebastiana Kurza. W sieci społecznościowej skrytykowała kanclerza za walkę z pandemią koronawirusa i życzyła mu śmierci.

Informuje ORF.

To 52-letnia kosmetolożka, która 13 grudnia 2020 r. na stronie Kurza na Facebooku skrytykowała jego działania w walce z koronawirusem. Nazwała go „biednym” i „zwariowanym”.

„Życzę ci śmiertelnego zastrzyku na Boże Narodzenie, wtedy pozbędziemy się największego wirusa” – powiedziała kobieta.

Na rozprawie sądowej kobieta powiedziała, że nie wie już, co napisała tego wieczoru w towarzystwie kobiet. Także kobieta była sfrustrowana z powodu ​​ograniczenia dotyczące kwarantanny, które uniemożliwiły jej pracę jako kosmetolog. Ponadto nie otrzymywała żadnych płatności od Państwa, aby pomóc jej w prowadzeniu działalności. Jednak przeprosiła za swoje działanie.

Natomiast Prokurator ostrzegł, że przeciwko kobiecie wniesiono kilka skarg dotyczących obraźliwych e-maili i wyrazów niezadowolenia wobec członków rządu. Sędzia zwrócił uwagę wówczas, że choć w demokracji panuje wolność słowa, nie należy życzyć śmierci.

Ostatecznie sąd orzekł, że jeśli kobieta zapłaci grzywnę w ciągu 6 miesięcy, sprawa karna zostanie zamknięta.

Autor: 
Ostap Kramar, salzburg.ORF / tłumaczenie Anastasiia Vasylchenko
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama