Amazon proponuje 750 000 pracownikom zapłacić za ich studia na uniwersytetach

Reklama

pon., 09/13/2021 - 13:08 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: Pixabay

Oryginalny tytuł:Amazon proponuje 750 000 pracownikom zapłacić za ich studia na uniwersytetach. Firma jest gotowa wydać na to 1,2 miliarda dolarów

Amerykańska firma Amazon jest gotowa zapłacić w całości za naukę na uczelniach 750 tys. swoich pracowników ze stawką godzinową pracy. Firma chce więc przyciągnąć więcej takich pracowników.

Zostało to zgłoszone przez serwis prasowy Amazona i The Wall Street Journal.

Firma poinformowała, że ​​dzięki takiemu programowi planuje rozszerzyć możliwości kształcenia i szkolenia swoich pracowników. Do 2025 roku na ten program ma zostać wydanych 1,2 miliarda dolarów.

Oprócz szkolnictwa wyższego firma oferuje również dofinansowanie nauki w szkołach czy kursach języka angielskiego. W programie będą mogli wziąć udział pracownicy z wynagrodzeniem godzinowym, którzy przepracowali w firmie co najmniej trzy miesiące.

„Amazon jest obecnie największym dostawcą miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych i wiemy, że inwestowanie w bezpłatne szkolenia dla naszych zespołów może mieć ogromne znaczenie dla setek tysięcy rodzin w całym kraju” – powiedział przedstawiciel firmy Dave Clark.

WSJ pisze, że z takim programem Amazon stara się walczyć o pracowników z pensją godzinową na ograniczonym rynku amerykańskim. W publikacji zauważono, że 15 dolarów za godzinę (wynagrodzenie podstawowe w Amazon) to już za mało, aby przyciągnąć dużą liczbę pracowników.

Autor: 
Ostap Kramar / tłum. Anastasiia Vasylchenko
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama