5 aresztowanych w sprawie brutalnej kradzieży psów Lady Gagi

Reklama

sob., 05/01/2021 - 17:45 -- MagdalenaL

LOS ANGELES - W czwartek policja w Los Angeles powiedziała, że kobieta, która zwróciła skradzione buldogi francuskie Lady Gagi znalazła się wśród pięciu osób aresztowanych w związku z kradzieżą i postrzeleniem wyprowadzacza psów supergwiazdy muzyki.

Detektywi nie wierzą w to, że złodzieje wstępnie wiedzieli, że psy należały do gwiazdy muzyki pop, powiedział Departament Policji w Los Angeles w oświadczeniu. Śledczy uważają, że motywem kradzieży z 24 lutego była wartość buldogów francuskich, która może sięgać tysięcy dolarów.

Osoba wyprowadzająca psy, Ryan Fischer, dochodzi do siebie po ranie postrzałowej i nazwał atak "bardzo bliskim spotkaniem ze śmiercią" w postach w mediach społecznościowych. Wyprowadzał trzy psy Lady Gagi - o imionach Asia, Koji i Gustav - w Hollywood, tuż przy słynnym Sunset Boulevard, kiedy został zaatakowany.

Wideo z kamery zamontowanej przy drzwiach wejściowych pobliskiego domu pokazuje podjeżdżającego białego sedana i dwóch mężczyzn wyskakujących z niego. Walczyli oni z Fischerem, a jeden z nich wyciągnął broń i oddał pojedynczy strzał, po czym uciekł z dwoma psami, Koji i Gustavem.

Wideo uchwyciło krzyki Fischera, "O mój Boże! Zostałem postrzelony!" i "Pomóżcie mi!" i "Krwawię z klatki piersiowej!".

Lady Gaga zaoferowała 5 000 dolarów nagrody - "bez żadnych pytań" - za zjednoczenie z psami. Piosenkarka była w tym czasie w Rzymie, kręcąc film.

Psy zostały zwrócone dwa dni później do komendy policji w Los Angeles przez kobietę, która początkowo wydawała się być "niezaangażowana i niezwiązana" z przestępstwem, policja wstępnie powiedziała. Kobieta, zidentyfikowana w czwartek jako 50-letnia Jennifer McBride zgłosiła, że znalazła psy i odpowiedziała na adres e-mail związany z nagrodą, powiedziała policja.

McBride okazała się być w związku z ojcem jednego z podejrzanych, powiedział w czwartek Departament Policji w Los Angeles. Nie było od razu jasne, czy otrzymała nagrodę.

Policja aresztowała Jamesa Jacksona, 18 lat; Jaylin White, 19 lat; i Lafayette Whaley, 27 lat, w związku z napaścią. Są oni oskarżeni o usiłowanie zabójstwa, spisek w celu popełnienia rabunku i rozboju drugiego stopnia, według biura prokuratora okręgowego hrabstwa Los Angeles.

Jackson, który według władz był strzelcem, stoi również przed zarzutami napaści z półautomatyczną bronią palną i przestępstwa posiadania ukrytej broni palnej w pojeździe. White stoi przed jednym zarzutem napaści z użyciem siły, która może spowodować duże obrażenia ciała.

Ojciec White'a, 40-letni Harold White, oraz McBride zostali aresztowani i oskarżeni o współudział w ataku. Starszy White został również oskarżony o posiadanie broni palnej, a McBride stoi pod zarzutem otrzymania skradzionej własności.

Jackson, Whaley i White'owie są udokumentowanymi członkami gangu, według policji Los Angeles.

Pięciu podejrzanych miało być postawionych w stan oskarżenia w czwartek, według prokuratury okręgowej hrabstwa Los Angeles. Nie było jasne, czy posiadają oni adwokatów, którzy mogliby przemawiać w ich imieniu.

Cała piątka została zatrzymana za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów każdy, jak wynika z zapisów w rejestrze więziennym.

Lady Gaga nie odniosła się natychmiast do aresztowań na swoich kontach w mediach społecznościowych w czwartek po południu. Fischer i przedstawiciele Lady Gagi nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz.

Autor: 
Stefanie Dazio / Tłumaczenie: Magdalena Nowicka
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama