Twierdzi, że jest dzieckiem księcia i księżnej - użył syna jako „dowód”

Reklama

wt., 07/27/2021 - 23:25 -- MagdalenaL

Australijczyk nieugięcie twierdzący, że jest nieślubnym synem księcia Walii Karola i księżnej Kornwalii Kamili udostępnił najświeższe „dowody” dla swojego twierdzenia.

Simon Dorante-Day (55 l.) przeniósł się na Facebooka, aby podzielić się ze światem zdjęciem syna umieszczonym pomiędzy dwoma zdjęciami królowej Elżbiety II – jedno z lat młodości, a drugie bardziej aktualne.

Podpisując post „hhmmmm ciekawe porównanie” chciał nakłonić użytkowników, aby ci dostrzegli rodzinne podobieństwo między uśmiechem nastolatka a tym angielskiej monarchini.

Internauci słusznie to wychwycili. Jeden z nich napisał: „Widzę podobieństwo między [ich] ustami i nosami. Może kształt twarzy i kolor włosów też”.

Inna osoba zasugerowała, że nastolatek wygląda „jak bliźniak królowej w jej starszych latach”.

Kolejny użytkownik Facebooka zauważył: „Z pewnością trzeba by było być ślepym lub cholernym ignorantem, żeby nie wierzyć w to, że są ze sobą spokrewnieni”.

W ostatnim tygodniu Dorante-Day podzielił się montażem zawierającym jego zdjęcie obok zdjęcia Wilhelma, księcia Cambridge (który, jeśli jego przypuszczenia okazałyby się trafne, byłby jego młodszym przyrodnim bratem).

Komentujący zebrali się i wyrażali swoje zaskoczenie w związku z podobieństwem Simona do księcia Wilhelma.

„O cholera, podobieństwo do Wilhelma jest niesamowite, wydawało mi się, że to dwa zdjęcia Simona” napisała pierwsza osoba.

„Wielkie nieba, ty i Wilhelm to bliźniacy”, stwierdziła kolejna.

I jeszcze następna podzielała ich zdanie: „Niesamowite rodzinne podobieństwo! Dowody stają się coraz trudniejsze do obalenia”.

Simon Dorante-Day urodził się w kwietniu 1966 roku i został zaadoptowany przez rodzinę ze znajomościami w Buckingham. Jego dziadkami adopcyjnymi zostali Winifred i Ernest Bowlden, którzy pracowali dla królowej Elżbiety i księcia Filipa.

Dorante-Day mieszkający obecnie w Australii uważa, że babcia była pewna tego, że jest on synem księcia Karola i księżnej Kamili. Wierzy, że Kamila zaszła z nim w ciążę, kiedy miała 18 lat, a Karol 17.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy nieustannie publikował komentarze i artykuły o rodzinie królewskiej i ich brytyjskich korzeniach, a także materiały, które uważa za fotograficzne „dowody” swojego domniemanego pochodzenia.

55-latek jest tak przekonany o swoich królewskich korzeniach, że był nawet w australijskim Sądzie Najwyższym, aby zasądzić o konieczności wykonania przez księcia i księżną testów DNA, co nie udało mu się wcześniej już 3 razy.

Karol i Kamila nigdy nie odpowiedzieli ani uznali tej teorii, a Dorante-Day już wcześniej twierdził, że para, która swój ślub miała w 2005 roku, zignorowała jego listy.

W czerwcu podczas rozmowy z dziennikarzami 7News powiedział, że wiele zdjęć z porównań zostało dostarczonych i przesłanych dalej przez fanów rodziny królewskiej. Powiedział również, że jest zdumiony z faktu, jak wiele niesamowitych podobieństw zostało przez to odkrytych.

„Nawet teraz potrafią mnie zaskoczyć”, komentuje. „Wszyscy fani rodziny królewskiej i osoby mnie wspierające są niesamowite. Obecnie jest tak wiele osób zainteresowanych moją historią i mi pomagających, to wspaniałe. Jednak, koniec końców, miło by się było obudzić bez myśli, że muszę szukać dowodów na udowodnienie swojej racji. Każdego dnia się bronię, tłumaczę i powtarzam. Czułbym się świetnie, gdybym mógł zasypiać, wiedząc kim są moi rodzice, gdyby świat o tym wiedział”.

Autor: 
Harriet Brewis / tłum. Marta Gołaszewska
Polub Plportal.pl:

Reklama