Kim rozpoczął coroczną zbiórkę psich skór w Korei Północnej

Reklama

sob., 10/06/2018 - 12:27 -- zzz

Władze Korei Północnej nakazały swoim obywatelom przekazanie psich skór w ramach obchodów 73. rocznicy utworzenia Partii Pracy Korei, które odbędą się 10 października.

 

Rząd każdego roku zbiera psie skóry w celu uzyskania funduszy na imprezę. W tym roku władze podniosły jednak kwotę, którą muszą płacić rodziny nieposiadające psów - podaje The Telegraph.

Większości obywateli nie stać na posiadanie psa. W ramach kary za nieprzekazanie psiej skóry, muszą zapłacić duży podatek. Musi być on indywidualnie płacony fabrykom, firmom oraz inminbanowi, czyli władzy sąsiedzkiej. Wobec tego wiele osób musi płacić składki podwójnie.

 

Mimo, że władze proszą o skóry psów, nie ma zbyt wielu domów, które mają luksus wychowywania psa, kiedy jest na tyle ciężko, aby wyżywić swoje rodziny - podaje źródło z prowincji Ryanggang.

Mieszkańcy zamykają drzwi i opuszczają domy, by uniknąć płacenia podatku. Władza jest jednak bezwzględna. Przywódcy inminbanu tropią przestępców w środku nocy, ganiąc ich za to, że nie są w stanie zapłacić podatku. Naciskają obywateli na zaciąganie pożyczek.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

o2

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama