NARODOWY BANK UKRAINY: BITCOIN NIE JEST PEŁNOPRAWNĄ WALUTĄ

Reklama

wt., 09/26/2017 - 21:39 -- zzz

W 2009 roku Bitcoinem interesowała się wąska grupa geeków. Prawdopodobnie żaden z nich nie oczekiwał, że w tak krótkim czasie oparty na kryptografii kawałek kodu zrobi taką karierę. Niejednokrotnie porównywany do bańki spekulacyjnej Bitcoin z całą pewnością zmienił świat finansów. Interesują się nim zarówno prywatni inwestorzy jak i największe banki.

 

Wydaje się jednak, że zdecydowana większość społeczności BTC traktuje tę kryptowalutę jako tymczasową lokatę kapitału. Lokatę, która bije jakiekolwiek inne aktywo pod kątem oprocentowania. W samym tylko 2017 roku Bitcoin zyskał do dolara amerykańskiego około 280%. W momencie gdy BTC/USD tworzyło swoje historyczne szczyty prosta stopa zwrotu sięgała poziomu 396%! Zmienność kryptowalut z całą pewnością przyciąga spekulantów, jednak czy jest dobra dla Bitcoina?

National Bank of Ukraine tłumaczy

Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że Bitcoin nie jest walutą ponieważ nie posiada oznaczonego wystawcy. Z tego powodu nie możemy uznać Bitcoina za legalną formę zapłaty – stwierdził na początku tego tygodnia zastępca prezesa National Bank of Ukraine, Oleg Chury.

Większość banków centralnych nie traktuje Bitcoina jako zagrożenia dla tradycyjnych form płatności z prostego powodu – kryptowalut używa stosunkowo niewielka liczba osób. Zastrzeżenia budzą natomiast możliwe oszustwa związane z tą branżą – dodał Chury.

 

 

Tymczasem BTC wciąż do góry

 
Po silnej wyprzedaży jakiej byliśmy świadkami na początku września, kapitalizacja rynku kryptowalut wyraźnie odbija. Dziś rynek wart jest przeszło $136 mld, natomiast sam Bitcoin dobija do granicy $4000.00. Moja długa pozycja na BTC/USD wciąż jest aktywna, a poziom SL przesunięty został na $3610.00.

 

Autor: 
---
Źródło: 

comparic

Polub Plportal.pl:

Reklama