VOLKSWAGEN ZORGANIZOWAŁ RASISTOWSKI KONKURS W RPA. KANDYDAT NA KIEROWCĘ VW MUSI BYĆ CZARNY

Reklama

ndz., 05/20/2018 - 20:00 -- zzz

AfriForum zagroził, że pozwie Volkswagena do Sądu ds. Równouprawnienia, jeśli nie pozwolą białemu kandydatowi wziąć udziału w zawodach.
 

Student JP Peens oskarża Volkswagena o rasizm, ponieważ on, jako biały, zostaje świadomie wykluczony z udziału w zawodach, aby zostać kierowcą wyścigowym Volkswagena. Zgodnie z ogłoszeniem Volkswagen Motorsport: "Kandydaci muszą mieć od 16 do 24 lat, być kolorowi i nie mogą posiadać licencji wyścigowej National MSA"

 

 dostarczane.

Peens udał się na Killarney Raceway w Kapsztadzie 21 kwietnia. Kiedy tam dotarł, został poinformowany, że nie może wziąć udziału, ponieważ jest biały. Sfrustrowany Peens zwrócił się do AfriForum Youth, gdzie jest członkiem, o pomoc. AfriForum wysłał list do Volkswagena w RPA oraz do głównej siedziby Volkswagena w Wolfsburgu w Niemczech. Henk Maree, szef AfriForum Youth, powiedział, że domaga się odpowiedzi i zniesienia dyskryminacyjnych kryteriów rasowych, tak aby młodzi ludzie mogli konkurować na równych zasadach. "Jestem bardzo rozczarowany sposobem, w jaki Volkswagen Motorsport przeprowadził rekrutację. Jestem sympatykiem Volkswagen Motorsport i osobiście prowadzę Volkswagena. Miałem nadzieję, że zawody dadzą mi szansę rozpoczęcia kariery zawodowej jako kierowca wyścigowy VW, ale ponieważ nie jestem czarny, odmawia mi się tej okazji "- powiedział Peens. 

"Przez kilka lat cele polityki rasowej wzmacniały ekonomiczną transformację i były wykorzystywane do dyskryminacji białej młodzieży; teraz mamy do czynienia z rażącą dyskryminacją w reklamie Volswagena. Nie możemy bezczynnie stać z boku i patrzeć, jak białym młodym ludziom nie daje się takich samych szans, jak innej grupie, opartej jedynie na kolorze ich skóry "-  powiedziała Maree".

-"Jak to się stało, że według Volksawgena kandydat na kierowcę VW jest zbyt biały? "- Zapytała Maree. 

Zamierzamy wesprzeć Peensa i zwrócić się do Sądu ds. Równouprawnienia, jeśli Volkswagen nie porzuci rasistowskich wymagań dla tego konkursu. 

 

 

Odpowiedź Volkswagena:

Rzecznik prasowy Volkswagena w Południowej Afryce powiedział, że kampania mająca na celu wsparcie czarnych kierowców trwała przez ostatnie trzy lata i że nigdy wcześniej nie było żadnej niepożądanej reakcji na nią. Program miał na celu wyrównanie szans w sportach motorowych, gdzie uczestnictwo na dowolnym poziomie jest niezwykle kosztowne. Powiedział, że nie ma wątpliwości, że czarni kierowcy są w gorszej sytuacji, a program VW miał na celu rozwiązanie tego problemu. Rzecznik powiedział także, że firma pomogła już odkryć talent czarnych kierowców - w postaci zmarłego Gugu Zulu i "Tschops" Sipuka, którzy obaj wygrali mistrzostwa.

Na zakończenie rzecznik VW powiedział, że zespoły wyścigowe VW mają zbyt dużo białych kierowców.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

citizen.co.za/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama