Panama i Peru wprowadzają nowe obostrzenia w związku z koronawirusem: kobiety i mężczyźni..

Reklama

pon., 04/06/2020 - 10:58 -- moderator3

Władze Peru i Panamy wdrażają kolejne kroki w walce z koronawirusem i wskazują, w które dni z wychodzić mogą mężczyźni, a w które kobiety.

 

Prezydent Peru Martín Vizcarra wyjaśnił, że w poniedziałki, środy i piątki jedynie mężczyźni mogą opuścić domy, aby kupić niezbędne produkty, lekarstwa, czy też zrealizować operacje bankowe. Kobiety zaś będą wychodzić we wtorki, czwartki i soboty. W niedziele „obowiązuje całkowity zakaz opuszczania domów” – dodał.

Prezydent poinformował również, iż nowe obostrzenia nie dotyczą tych, którzy mają pozwolenie na pracę podczas kwarantanny, jak np. osoby pracujące w sektorze spożywczym oraz instytucjach bankowych, a także farmaceuci.

W przypadku Panamy jest odwrotnie. Kobiety będą mogły wychodzić w poniedziałki, środy i piątki, a mężczyźni w pozostałe dni tygodnia. W niedziele wszyscy będą mieli zakaz opuszczania swoich domów.

Według władz Panamy, te obostrzenia zbudowane zostały na wcześniejszych decyzjach, w związku z którymi wyjścia z domu regulowane były przez numer dowodu tożsamości. Jednakże mieszkańcy wykorzystywali to rozwiązanie, aby wychodzić w grupie lub z partnerem.

„Ta decyzja jest częścią strategii mającej na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19” – poinformował Juan Pino, minister bezpieczeństwa Panamy.

W Peru te nowe obostrzenia będą obowiązywały do 12 kwietnia, kiedy to kończy się stan wyjątkowy i zakaz wychodzenia z domu w godzinach nocnych wprowadzony, aby walczyć z rozprzestrzenianiem się COVID-19. W Panamie takie rozwiązanie stosowane będzie do końca kwietnia, by powstrzymać szybki rozwój wirusa. Kraj ten jest bowiem na pierwszym miejscu w Ameryce Łacińskiej pod względem ilości przypadków przypadających na jednego mieszkańca. Obecnie jest tam 1317 osób zainfekowanych, a 32 osoby zmarły.

 

 

Autor: Marín Díaz

Tłumaczenie: Anna Roman

Źródło: El Periódico cr

 

Autor: 
Marín Díaz
Polub Plportal.pl:

Reklama