Z „YouTube” kościoła permskiego został usunięty film dla dzieci

Reklama

sob., 10/10/2020 - 16:12 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Z „YouTube” kościoła permskiego został usunięty film dla dzieci, w którym opowiadały o zasłużonej śmierci za nieposłuszeństwo

 

Kościół ewangelicki w Permie „Nowy Testament” usunął ze swojego kanału na YouTube odcinki programu dla dzieci „Szkółka niedzielna”, na treść którego media i sieci społecznościowe zwróciły uwagę pod koniec maja. Zauważył to korespondent "Ural. MBH Media". 

W okresie samoizolacji kościół wprowadził otwarte lekcje online dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, podczas których prezenter wyjaśnił laleczce Sereżi, że ludzie, którzy nie wierzą w Boga, zasługują na śmierć.

W odcinku poświęconym Wielkanocy prowadząca Ciocia Lena, opowiadając o znaczeniu tego święta i ukrzyżowaniu Chrystusa, zademonstrowała ogromny gwóźdź i ukłuła nim zabawkę współgospodarza, aby doznał bólu, takiego jakiego zaznał Zbawiciel. Położyła także koronę cierniową na głowie lalki. 

„Kiedy ludzie zachowują się bardzo źle, są źli, nie wierzą w Pana, nie żyją, jak uczy nas Biblia, zasługują na śmierć. My także zasłużyliśmy na śmierć, bo ty i ja często jesteśmy nieposłuszni” - powiedział prezenter. W innym odcinku pracownik szkółki niedzielnej, mówiąc o apostole Pawle, który został ukamienowany, pokazał dla jasności duże głazy. 

Na portalach społecznościowych wypowiedzi prezenterów uznano za niepotrzebnie okrutne i oskarżono administrację „YouTube” o promowanie w ten sposób kościelnego kanału. W diecezji Perm lekcje w tej formie dla dzieci w wieku 3-6 lat zostały uznane za niedopuszczalne. 

„Wszystkie te samouczki wideo są próbą zaszczepienia strachu przed śmiercią. Wszystko to jest wątpliwą pedagogiką, kiedy używają takich manipulacji i zastraszania, że„ ty zasługujesz na śmierć ”. Jak możesz robić takie filmy w wielonarodowym kraju, w którym żyją wyznawcy innych religii? Czy oni też zasługują na śmierć? " - skomentował na portalu 59.ru ks. Kirill Madekin, zastępca przewodniczącego wydziału misyjnego diecezji.

Pastor „Nowego Testamentu” Wiaczesław Safronow wyjaśnił na stronie kościoła, że ​​pastor szkółki niedzielnej „aby uczynić lekcję bardziej przystępną i zrozumiałą, używając improwizowanych przedmiotów i lalki, starał się w naturalny i zabawny sposób przekazać dzieciom znaczenie Wielkanocy”.

„Ale brak doświadczenia w prowadzeniu nauczania na odległość i ekscytacja, która towarzyszyła ludziom w takich przypadkach, był głównym powodem, dla którego materiał został przedstawiony zbyt naturalistycznie, a niektóre zdania zostały wypowiedziane nieprawidłowo” - powiedział pastor. Po krytyce dostęp do wideo ze szkółki niedzielnej został ograniczony, a teraz sekcja została całkowicie usunięta.

 

 

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama