Francja: Policja zastrzeliła radykalnego islamistę

Reklama

sob., 03/18/2017 - 14:11 -- zzz

W Europie Zachodniej nie ma już dnia bez ataku islamskich terrorystów. Francja, Włochy, Niemcy, Szwecja, Holandia, Belgia zmagają się z odmiennością kulturową muzułmanów, którzy w Europie nie zamierzają się asymilować.

Wyniki badań pokazały, że próby asymilacji tej grupy religijnej to tylko mrzonki lewicowych polityków, gdyż aż dwóch na trzech muzułmanów przedkłada swoje zasady religijne ponad prawo krajów, w których zamieszkują. Dość oczywiste, że podobnie odnoszą się do norm kulturowych panujących w tych krajach.

Do tego blisko połowa z nich uważa, że Zachód chce zniszczyć islam, a takie poczucie zagrożenia budzi jedynie chęć oporu i obrony własnego światopoglądu, a nie chęć do wtopienia się w społeczeństwo, na łonie którego zamieszkują.

 

Dziś francuskie służby zastrzeliły na lotnisku Paryż-Orly muzułmanina, który ukradł broń żołnierzowi.  Z ustaleń francuskiej policji wynika, że wcześniej doszło już do incydentu z udziałem napastnika. "Na północ od Paryża trzech policjantów zatrzymało samochód. Kierowca pokazał papiery i jednocześnie wyciągnął pistolet i ostrzelał funkcjonariuszy, po czym uciekł" - relacjonowała francuska policjantka. - W Vitry porzucił pojazd i ukradł kolejny, który znaleziono na parkingu w Orly.

Na lotnisku islamista przechwycił  broń od żołnierza, a następnie próbował ukryć się w sklepie na lotnisku. Został zastrzelony przez siły bezpieczeństwa" - relacjonował rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Pierre-Henry Brandet.

W wyniku incydentu lotnisko zostało ewakuowane, a loty wstrzymane. 

Policyjne źródło twierdzi, że napastnik był zradykalizowanym muzułmaninem znanym służbom wywiadowczym.

Na terytorium Francji w związku z zagrożeniem terrorystycznym ze strony islamskich radykałów od ubiegłego roku obowiązuje stan wyjątkowy.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

Twitter/Facebook

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama