Dyktator Erdogan staje się bezczelny – wymusza, obraża i szantażuje Europę

Reklama

pon., 03/13/2017 - 23:18 -- zzz

Dyktator Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan staje się bezczelny – wymusza, obraża i szantażuje Europę:  zarzucił w poniedziałek kanclerz Niemiec Angeli Merkel wspieranie terroryzmu, co przejawia się jego zdaniem w niedostatecznym zwalczaniu zakazanej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).

"Szanowna Merkel, wspierasz terrorystów" - powiedział Erdogan w wywiadzie udzielonym tureckiej telewizji A Haber. Jak zaznaczył, Niemcy nie podejmują działań przeciwko PKK, choć ugrupowanie to uznano za organizację terrorystyczną.

Erdogan oskarżył też niemiecką "państwową telewizję" o wspieranie organizacji terrorystycznych i uprawianie propagandy przeciwko planowanemu wprowadzeniu w Turcji systemu prezydenckiego.

Turecki dyktator zagroził także Holandii sankcjami i pozwaniem jej przed Europejski Trybunał Praw Człowieka w związku z niedopuszczeniem na jej terytorium publicznych wystąpień dwojga tureckich ministrów.

"Wprowadzimy takie sankcje dyplomatyczne, jakie się da. Zapewnimy, że Holandia zostanie szybko pociągnięta za to do odpowiedzialności" – groził Erdogan.

"Używają prawa międzynarodowego gdy jest to dla nich wygodne, stosują je jako wymówkę. Pójdziemy także do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Nasi przyjaciele czynią obecnie niezbędne przygotowania" – dodał hipokryta Erdogan

Jeszcze podczas weekendu Erdogan nazwał Holandię "reliktem nazizmu" i oświadczył, iż "nazizm jest nadal szeroko rozpowszechniony na Zachodzie".

W sobotę w Rottedamie pojawiła się turecka minister ds. rodziny i polityki społecznej, nie została jednak wpuszczona do tureckiego konsulatu, gdyż przed wejściem zatrzymała ją policja i odesłała do granicy niemieckiej, jako tzw. persona non grata.

Po cofnięciu do granicy przedstawicielki tureckiej władzy tłum stał się agresywny, skandowane było na przemian nazwisko Erdogana i "Allah Akbar". W nocy policja siłą stłumiła zamieszki, jednak w mieście trwa stan wyjątkowy. 

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

PAP/PL PORTAL PL

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama