USA - Pence: Prześladowania chrześcijan są ludobójstwem

Reklama

pt., 05/12/2017 - 23:19 -- zzz

Państwo Islamskie jest winne zbrodni ludobójstwa wyznawców chrześcijaństwa i nadszedł czas, by świat nazwał to po imieniu - powiedział wiceprezydent USA Mike Pence występując na Światowym Szczycie w Obronie Prześladowanych Chrześcijan w Waszyngtonie.

 

 

Pence był głównym mówcą pierwszego Światowego Szczytu w Obronie Prześladowanych Chrześcijan - zgromadzenia przywódców religijnych zorganizowanego przez pastora Franklina Grahama, syna słynnego duchowego doradcy amerykańskich prezydentów Billa Grahama.

Trzydniowe zgromadzenie w amerykańskiej stolicy zostało prawie całkowicie zignorowane przez amerykańskie media głównego nurtu. Szczyt, z udziałem ponad 600 przywódców różnych odłamów chrześcijaństwa ze 135 państw świata, zakończy się w sobotę.

Wiceprezydent Pence, który cieszy się olbrzymią popularnością wśród religijnych konserwatystów, zapewnił zgromadzonych, że "ochrona i promowanie swobody wyznania jest priorytetem polityki zagranicznej administracji prezydenta (Donalda) Trumpa".

W ponad 100 państwach, rozsianych po wszystkich zakątkach globu - od Iranu po Erytreę, od Nigerii po Koreę Północną - ponad 215 milionom chrześcijan grożą prześladowania, więzienie, zmiana wiary pod przymusem, maltretowanie, tortury i jeszcze gorsze cierpienia - za to, że są wierni prawdom Ewangelii - podkreślił Pence, który wychował się w rodzinie katolickiej i w młodości był ministrantem, a później związał się z ruchem "nowo narodzonych chrześcijan" protestantów ewangelikalnych.

Jestem chrześcijaninem, konserwatystą i Republikaninem dokładnie w takiej kolejności - przedstawił się wiceprezydent Stanów Zjednoczonych uczestnikom spotkania.

Zdaniem pastora Franklina Grahama, publiczne użycie terminu "ludobójstwo" na określenie mordów chrześcijan dokonywanych nagminnie przez grupy terrorystyczne takie jak ISIS ma duże znaczenie, szczególnie w porównaniu z administracją Baracka Obamy.

Poprzednia administracja obawiała się nawet mówić o islamskim terroryzmie - mówił pastor Graham w wywiadzie dla radia Christian Broadcasting Network. Dziękuję Bogu, że mamy teraz administrację, która słucha głosu prześladowanych chrześcijan na całym świecie - dodał.

 

Autor: 
MICHAEL REYNOLDS /PAP/EPA
Źródło: 

rmf24.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama