Niemcy: nie będą sprzedawać świątecznych ozdób! Żeby nie drażnić muzułmanów

Reklama

pt., 11/25/2016 - 09:44 -- zzz

Wielki dom towarowy „Woolworth” w Dortmundzie wycofał ze sprzedaży bożonarodzeniowe świąteczne ozdoby – donosi dziennik „Bild”.

„Jesteśmy muzułmańskim sklepem. Nie chcemy sprzedawać niczego co ma związek z Bożym Narodzeniem” – mówią przedstawiciele supermarketu. Aby nie być posądzeni o dyskryminację na tle religijnym formalnie powołują się jednak na motywy ekonomiczne.

„Muzułmanie stanowią 70 proc. mieszkańców północy miasta i nie potrzebują takich ozdób. Dwa tygodnie temu zauważyliśmy, że towary związane z Bożym Narodzeniem nie sprzedają się” – cytuje rzeczniczkę „Woolwortha” Dianę Peisert niemiecka gazeta.

A co z pozostałymi klientami? Nadal 30 proc. mieszkańców dzielnicy Nordstadt stanowią przecież chrześcijanie – zarówno katolicy, jak i protestanci, którzy chcą kupować świąteczne ozdoby.

Jest więc oczywiste, że decyzja firmy nie wynika z żadnych przyczyn ekonomicznych. To kolejny przejaw zwalczania chrześcijaństwa przez środowiska lewackie na Zachodzie i promowania islamu.

„Choinka w sklepie w niczym nam nie pomoże. Takie są prawa rynku. Towary świąteczne przenieśliśmy do innych filii” – odpowiada rzeczniczka sieci oburzonym klientom, których – jak sama przyznaje – jest wielu.

Przypomnijmy, że Dortmund zawsze słynął z najwyższej choinki w Niemczech, ustawianej na głównym rynku, na której świeciło prawie 50 tys. lampek. Pozostaje mieć nadzieję, że w tym roku jakiś gorliwy miejski urzędnik nie każe usunąć także jej, aby nie drażnić muzułmanów.

My natomiast dobrze wiemy w jakich sklepach na pewno nigdy nie będziemy już więcej robić zakupów na Zachodzie i polecamy to pod rozwagę milionom Polaków na całym świecie, a przede wszystkim w Niemczech.

Skoro „Woolworth” chce być „sklepem muzułmańskim”, to nie ma sprawy. A my nie musimy u was kupować. Chcecie mieć prawa rynku? To proszę bardzo.

 

Źródło: https://reporters.pl/3754/niemcy-nie-beda-sprzedawac-swiatecznych-ozdob-zeby-nie-draznic-muzulmanow/

PL PORTAL PL

Z.B.

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama