Los Angeles stanie się pierwszym okręgiem szkolnym w USA, w którym uczniowie muszą być zaszczepieni

Reklama

wt., 09/14/2021 - 11:42 -- MagdalenaL

12-latek otrzymuje pierwszą dawkę szczepionki Covid-19 w Los Angeles (zdj.REUTERS)

Los Angeles prawdopodobnie stanie się pierwszym dużym okręgiem szkolnym w Stanach Zjednoczonych, który wprowadzi obowiązek szczepień przeciwko Covid-19 dla uczniów, którzy ukończyli 12 lat.

W czwartek po południu odbędzie się zebranie The LA board of education, na którym członkowie będą głosować nad uchwałą w sprawie obowiązkowych szczepień dla uczniów od 12 roku życia, informuje LA Times. Uchwała ma szansę dostać zielone światło, ponieważ większość członków Kuratorium Oświaty zgodziła się zatwierdzić podjęcie takiego sposobu działania.

"Nauka wyraźnie pokazuje, że szczepienia są istotną częścią ochrony naszych społeczności. Dalsze szczegóły zostaną przedstawione po głosowaniu" - czytamy w oświadczeniu zarządu. Los Angeles jest drugim co do wielkości okręgiem szkolnym w kraju, w którym uczy się ponad 600 tys. uczniów.

W ramach nowo ustanowionego prawa, uczniowie powyżej 12 roku życia będą musieli otrzymać pierwszą dawkę szczepionki do 21 listopada, a drugą do 19 grudnia. Uczniowie uczestniczący w zajęciach pozalekcyjnych, np. sportowych, będą proszeni o zakończenie procesu szczepień do końca października.

Dzieci, które skończą 12 lat po wyznaczonym terminie szczepień, będą miały miesiąc na otrzymanie pierwszej dawki szczepionki.

Dowód szczepienia musiałby być przesłany i zatwierdzony w programie LAUSD's Daily Pass "z wyjątkiem uczniów z kwalifikowanymi i zatwierdzonymi zwolnieniami i przyjęciami warunkowymi" do 10 stycznia 2022 roku, aby rozpocząć następny semestr.

"Naszym celem jest utrzymanie dzieci i nauczycieli tak bezpiecznych, jak to tylko możliwe. Pojawił się medyczny i naukowy konsensus, według którego najlepszym sposobem na ochronę wszystkich w naszych szkołach i społecznościach jest zaszczepienie wszystkich, którzy są do tego uprawnieni. Taka polityka jest najlepszym sposobem, aby tak się stało", powiedział Nick Melvoin, członek zarządu LA Times.

Pomimo wzrostu liczby przypadków Covid-19 i zgonów z powodu wariantu Delta, nakazy wykonawcze w wielu stanach zakazują urzędnikom szkolnym wprowadzania obowiązkowego noszenia masek. Zarządzenia te są sprzeczne z wytycznymi federalnymi, które nakazują wszystkim, w tym osobom zaszczepionym, noszenie masek na terenie szkoły.

Według Departamentu Zdrowia Hrabstwa Los Angeles, 60 procent 12-15-latków z tego okręgu ma już za sobą pierwszą dawkę szczepionki. Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) opublikowało w piątek dwa badania, które wykazały, że nieletni są bardziej narażeni na hospitalizację z powodu wariantu Delta. Badania nie dały jednak jasnych odpowiedzi, czy Delta powoduje cięższe choroby u dzieci niż inne warianty, a hospitalizacje mogą wynikać z większej zakaźności tego wariantu.

Autor: 
Alisha Rahaman Sarkar Tłumaczenie z języka angielskiego: Hubert Talarek
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama