Dlaczego powinieneś uczyć się hiszpańskiego?

Reklama

pon., 06/15/2020 - 20:19 -- moderator3

Jednym z najpopularniejszych drugorzędnych języków na świecie jest hiszpański, a w tym artykule poznasz niektóre powody, dla których powinieneś zacząć kurs hiszpańskiego już teraz.

 

5 powodów, aby nauczyć się tego języka:

1) Hiszpański jest czwartym najczęściej używanym językiem na świecie po języku chińskim, angielskim i hinduskim.

2) Istnieje do 500 milionów osób posługujących się językiem hiszpańskim, około 350–400 milionów to rodzimi użytkownicy tego języka.

3) Hiszpański jest trzecim najczęściej używanym językiem w internecie i drugim najczęściej używanym w biznesie międzynarodowym.

4) Hiszpańskojęzyczne kraje Ameryki Południowej i Środkowej przechodzą okres szybkiego wzrostu gospodarczego.

5) W 2015 roku w Stanach Zjednoczonych liczba osób mówiących po hiszpańsku jako drugim języku osiągnęła 50 milionów.

 

Powyższe dane pokazują, że wzrasta znaczenie hiszpańskiego, szczególnie w świecie komunikacji i biznesu.

Nauka hiszpańskiego w wolnym czasie byłaby z pewnością dobrą decyzją i będzie dla ciebie zaletą, ponieważ z pewnością będziesz potrzebować hiszpańskiego do pracy lub po prostu do komunikowania się z dużą populacją hiszpańskojęzyczną.

 

Jeśli znasz już język, a także chcesz poznać kulturę hiszpańską, ale nie możesz podróżować to możesz oglądać programy i filmy w języku hiszpańskim lub słuchać radia i muzyki w języku hiszpańskim, a także czytać gazety i literaturę itp.

Wszystkie te materiały dają ogólne wyobrażenie o kulturze i sposobie myślenia ludzi z krajów, które mówią po hiszpańsku bez konieczności wychodzenia z domu.

Język hiszpański pochodzi z łaciny i dlatego jest podobny do innych języków romańskich, takich jak portugalski, francuski i włoski, więc znajomość hiszpańskiego pomoże ci również, jeśli pewnego dnia zdecydujesz się nauczyć jednego z tych romańskich języków.

Hiszpański jest dobrym miejscem do rozpoczęcia nauki innych języków, ponieważ jest stosunkowo łatwy do nauczenia się, a pisownia jest dość podstawowa po zrozumieniu alfabetu.

Wreszcie najważniejszym powodem, dla którego powinieneś uczyć się hiszpańskiego jest to, że jest fajnie!

Nauka hiszpańskiego nie oznacza po prostu nauki na zajęciach, istnieje wiele sposobów uczenia się hiszpańskiego, takich jak słuchanie muzyki, oglądanie telewizji, filmów, granie w gry przez internet, czytanie książek w wersji audiobook, udział w kursach online i rozmawianie z native speakerem.

 

Nauka nowego języka jest bardzo satysfakcjonująca, jeśli zaczniesz uczyć się teraz w krótkim czasie, będziesz mógł czerpać korzyści z poznania innego języka. Więc nie zastanawiaj się dwa razy, zacznij już dziś uczyć się hiszpańskiego!

 

Autor: 
Nate Alger / tłum. Kuba Czarkowski
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama