Chińczycy stworzyli „laserowe AK-47”

Reklama

czw., 07/05/2018 - 21:24 -- zzz

Ta broń może całkowicie zrewolucjonizować współczesną wojnę. Oto futurystyczny miotacz wiązek laserowych stworzony przez chińskich naukowców.


Mimo że wszystko na to wskazuje, broń Chińczyków oznaczona nazwą ZKZM-500 nie jest blasterem, czyli laserowym karabinem używanym przez szturmowców w „Star Wars”, a czymś dużo mniej spektakularnym, choć na pewno podobnie skutecznym. 

Nie spodziewajcie się więc czerwonych promieni wystrzeliwanych z lufy seriami, a raczej pojedynczej, niewidzialnej dla ludzkiego oka wiązki lasera, która jest w stanie dotrzeć do celu oddalonego nawet o 800 metrów. Gdy zaś już do niego dotrze, to rozpoczyna się jatka. Wiązka może bowiem z łatwością rozgrzewać przedmioty aż do temperatury zapłonu lub – mówiąc wprost – po prostu podpalić człowieka jak kukłę. Co gorsza ubrania czy nawet okna nie stanowią dla niej żadnej przeszkody. 

A przynajmniej tak twierdzą naukowcy z Instytutu Optyki i Mechaniki Precyzyjnej na chińskim odpowiedniku politechniki w prowincji Shaanxi w północno-zachodniej części Państwa Środka, którzy stworzyli ZKZM-500. 

b8750c675b3bb5db1dd69ea0e80b7bc9.jpg

 

Broń waży trzy kilogramy, czyli mniej więcej tyle co AK-47, i zasilana jest zwykłymi litowymi bateriami. Na jednym ładowaniu może z kolei wystrzelić 1000 2-sekundowych wiązek lasera, a dzięki swojej mobilności już niedługo ma trafić na wyposażenie chińskich sił antyterrorystycznych i policji. Masowa produkcja karabinu ruszy lada moment. Koszt jednej sztuki ma oscylować w granicach 56 tys. zł. 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

ckm

Dział: 
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama