Roboty pomagające w walce z koronawirusem

Reklama

pon., 06/01/2020 - 14:49 -- moderator3

Robot Boston Dynamics jest wykorzystywany do wymuszania dystansu społecznego w parkach w Singapurze i dostarczania leków. 

Zdjęcie: Edgar Su / Reuters

 

Automaty są wykorzystywane w walce z Covid 19, od dezynfekcji szpitali po dostarczanie artykułów spożywczych.

Boston Dynamics

„Pies” Boston Dynamics przypomina w singapurskich parkach o obowiązkach związanych z dystansem społecznym . Robot jest wyposażony w liczne kamery i czujniki, za pomocą których może wykrywać przestępców i emitować zarejestrowane wcześniej ostrzeżenia. Władze uspokoiły mieszkańców, że nie jest urządzenie do gromadzenia danych.

 

Technologie Starship

Robot dostarczający produkty do domu w Milton Keynes.
Zdjęcie: Leon Neal / Getty Images

W Milton Keynes niedawno została poszerzona flota sześciokołowych robotów  Duża sieć ścieżek rowerowych sprawia, że ​​miasto idealnie nadaje się dla tego typ maszyn, które poruszają się z maksymalną prędkością 4 km / h. 

 

Roboty UVD

Duńskie roboty UVD pomagają dezynfekować pokoje pacjentów podczas pandemii koronawirusa. 
Zdjęcie: Międzynarodowa Federacja Robotyki IFR / EPA

 

Te duńskie roboty dezynfekujące  są wdrażane w chińskich szpitalach. Maszyny wykorzystują silne promienie UV, które niszczą DNA lub RNA wszelkich mikroorganizmów w zasięgu. Ten efekt promieniowania UV jest dobrze znany, ale jego stosowanie jest niebezpieczne, jeśli w pobliżu znajdują się ludzie. Jednak roboty są w stanie nauczyć się rozmieszczenia szpitali i samodzielnie wykonywać swoją pracę, gdy nie ma personelu medycznego.

Zora Bots

Jeden z robotów przekazanych przez ONZ do Kigali, stolicy Rwandy. 
Zdjęcie: Xinhua / Rex / Shutterstock

 

ONZ wyposażyło Rwandę w pięć robotów belgijskiej firmy Zora Bots, aby pomóc w walce z koronawirusem w tym kraju. Roboty mogą monitorować temperaturę pacjenta, identyfikować osoby nieposiadające masek i monitorować nieprawidłowości w organizmie pacjenta. Mogą być również używane do dostarczania zarażonym lekarstw i innych niezbędnych substancji.

 

OhmniLabs

Roboty zastępują studentów podczas ceremonii w Tokio. 
Zdjęcie: Bbt University / Reuters

W Japonii roboty Newme OhmniLabs zostały wykorzystane do zastąpienia studentów poddanych kwarantannie, którzy nie mogli wziąć udziału w ceremonii ukończenia szkoły. Roboty „telepresence”, które miały komputerowy tablet założonyna głowę, były ubrane w akademicką togę, a każdy student łączył się poprzez aplikację Zoom, aby „otrzymać” dyplom. Podobna ceremonia, z wykorzystaniem robotów odbyła się w Nanjing w Chinach.

Autor: 
Ian Tucker / tłum. Ewelina Cendrowska
Polub Plportal.pl:

Reklama