Przeprowadzono pierwszy na świecie przeszczep ludzkiej głowy

Reklama

ndz., 02/11/2018 - 21:07 -- zzz

Sergio Canavero jest kontrowersyjnym neurochirurgiem, który znalazł się na pierwszych stronach gazet, twierdząc, że wykonał pierwszy na świecie przeszczep ludzkiej głowy. Przeszczep trwał 18 godzin i obejmował udane połączenie nerwów, kręgosłupa i naczyń krwionośnych dwóch osób.

Canavero stwierdził, że operacja została przeprowadzona przez zespół kierowany przez dr Har Xiaoping Ren zrzeszonego w Harbin Medical University. Ten chiński zespół był zaangażowany w przeszczep głowy małpy w zeszłym roku, a chirurg ściśle współpracował z zespołem.

(Źródło: Wątek wirusowy)

Neurochirurg ogłosił dwa lata temu, że planuje przeprowadzić przeszczep ludzkiej głowy. Dodał szczegóły w artykule opublikowanym później " Przeszczepienie ludzkiej głowy. Gdzie stoimy i wezwanie do broni ",które pojawiły się w Surgical Neurology International.

 

 

(Źródło: Wątek wirusowy)

"Zbyt długo natura dyktowała nam zasady" - powiedział Canavero. "Urodziliśmy się, rośniemy, starzejemy się i umieramy. Przez miliony lat ludzie ewoluowali, a 110 miliardów ludzi zmarło w tym procesie. To ludobójstwo na masową skalę. Wkroczyliśmy w epokę, w której przeniesiemy nasze przeznaczenie z powrotem w nasze ręce. Wszystko zmieni. Zmieni cię na każdym poziomie. Pierwszy ludzki przeszczep głowy, w trybie człowieka, został zrealizowany. Operacja trwała 18 godzin. Artykuł zostanie opublikowany za kilka dni. Wszyscy twierdzili, że to niemożliwe, ale operacja zakończyła się sukcesem. "

Operacja została przeprowadzona na zwłokach, ale pierwszy ludzki przeszczep głowy w krótkiej przyszłości jest możliwy, ponieważ 31-letni rosyjski Valery Spiridonov zgłosił się na ochotnika do operacji. Jego życie stało się nieszczęśliwe przez chorobę wyniszczającą mięśnie. . "To będzie dla stanu medycznego, neurologicznego, a nie dla przedłużenia życia",  powiedział Canavero o operacji.

(Źródło: Wątek wirusowy)

 

Canavero został zapytany, czy istnieje możliwość, że operacja odbędzie się poza Chinami, jeśli zakończy się sukcesem na żywej osobie, a on odpowiedział donośnym nie. "Biorąc pod uwagę ilość krytyki, jaką otrzymaliśmy, nie sądzę, że powinniśmy iść na międzynarodowy rynek. To jest choroba dla ludzi, którzy cierpią okropnie, więc to nie jest żart. "

(Źródło: Wątek wirusowy)

Dr James Fildes, główny pracownik naukowy NHS w Szpitalu Uniwersyteckim w Centrum Transplantacji w South Manchester, powiedział: "Chyba, że Canavero lub Ren dostarczą prawdziwych dowodów na to, że mogą przeprowadzić operację głowy lub, odpowiednio, przeszczepić całe ciało na dużym zwierzęciu, które odzyskuje zdrowie. wystarczająca funkcja do poprawy jakości życia, cały ten projekt jest moralnie zły. "

 

 

 

Autor: 
Ali Vaqar
Źródło: 

wonderfulengineering.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama