Głowa WHO ogłasza rozpoczęcie „nowej i niebezpiecznej fazy” pandemii koronawirusa.

Reklama

ndz., 06/28/2020 - 00:21 -- moderator3

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhan Ghebreyesus powiedział, że ludzie są zmęczeni przestrzeganiem wymogów kwarantanny, podczas gdy koronawirus wciąż się szybko rozprzestrzenia.

Pandemia koronawirusa weszła w nową niebezpieczną fazę.  Zostało to ogłoszone na konferencji 19 czerwca przez Dyrektora Generalnego Światowej Organizacji Zdrowia Tedrosa Adhana Ghebreyesusa.  Film z jego prezentacji opublikowano na Twitterze WHO.

”Świat wszedł w nową i niebezpieczną fazę [pandemii koronawirusa]. Oczywiste jest, że wiele osób ma dość siedzenia w domu. Rządy oczywiście próbują usunąć ograniczenia i wznowić gospodarkę. Ale wirus wciąż rozprzestrzenia się szybko, jest śmiertelnie niebezpieczny, a większość ludzi jest zagrożona infekcja ”, powiedział szef WHO.

W szczególności powiedział, że 18 czerwca odnotowano rekordowy wzrost liczby nowych pacjentów od początku epidemii - ponad 150 tysięcy dziennie.

Gebreyesus wezwał „wszystkie kraje i wszystkich ludzi do zachowania maksymalnej czujności”.  „Kontynuuj utrzymywanie dystansu, pozostań w domu, jeśli źle się poczujesz. Zakrywaj nos i usta, gdy kaszlesz. Noś maskę, jeśli to stosowne, i nadal myj ręce” - powiedział.

 

https://twitter.com/WHO/status/1273996475618525185?s=20

 

Wybuch zakażenia koronawirusem COVID-19 rozpoczął się pod koniec 2019 r. W Chinach.  11 marca 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rozprzestrzenienie się pandemii koronawirusa.  Według American Johns Hopkins University do 19 czerwca ponad 8,55 milionów ludzi zostało zarażonych na świecie, 4,2 miliona już wyzdrowiało, ponad 457 tysięcy zmarło.

 

Autor: 
Kateryna Tesliuk
Polub Plportal.pl:

Reklama