Problemy z plecami - królowa odwołuje publiczne wystąpienia

Reklama

pt., 11/19/2021 - 00:04 -- MagdalenaL

Ten dzień jest bardzo bliski sercu królowej, która w ubiegłych latach obserwowała to wydarzenie z balkonu w centrum miasta. Ale teraz Elżbieta II musiała całkowicie odwołać swój udział w obchodach Dnia Pamięci w Londynie.

Pałac ogłosił, że królowa ma problemy z kręgosłupem. Wydarzenie to miało być pierwszym oficjalnym wystąpieniem 95-latki od czasu pobytu w szpitalu w październiku.

„Po urazie kręgosłupa jej wysokość z wielkim żalem zdecydowała, że ​​nie będzie mogła uczestniczyć w dzisiejszej (14.11.2021) ceremonii Dnia Pamięci przy Cenotafie” – głosi oświadczenie pałacu. Królowa była „zawiedziona” - dodano.

 

 

Obawy o zdrowie władczyni

Jak podała brytyjska agencja prasowa PA, powołując się na nienazwane źródła, kontuzja jest podobno świeżo przebyta. Według raportu, istniały obawy, że podróż samochodem i postawa stojąca podczas ceremonii upamiętniającej może negatywnie wpłynąć na jej powrót do zdrowia. Królowa pozostaje więc w Windsorze.

Brytyjczycy bardzo martwią się o zdrowie swojej monarchini, ponieważ jest ona znana ze swojej wyjątkowej witalności. Nawet po śmierci męża księcia Filipa w kwietniu, nie podupadła na zdrowiu.

W październiku królowa Elżbieta II zgłosiła się do szpitala na badanie i spędziła tam jedną noc. Pod koniec tego samego miesiąca pałac ogłosił, że zalecono jej dwutygodniowy okres odpoczynku. W tym czasie kontynuowała pracę w swoim gabinecie. Królowa odwołała swój planowany występ na międzynarodowej konferencji klimatycznej w Glasgow w Szkocji, ale wysłała tam wiadomość wideo.

 

Ceremonia to ważne wydarzenie

Jednak listopadowa uroczystość upamiętniająca poległych jest jedną z najważniejszych dat w królewskim kalendarzu. Oczekiwano zatem, że królowa dołoży wszelkich starań, aby wziąć udział w tym wydarzeniu w londyńskiej dzielnicy rządowej.

W Dzień Pamięci - obchodzony zawsze w drugą niedzielę listopada - Wielka Brytania składa hołd poległym żołnierzom. Członkowie rodziny królewskiej kładą wieńce pod głównym pomnikiem, Cenotafem. 73-letni obecnie następca tronu, książę Karol, od kilku lat podejmuje się tego zadania w imieniu królowej. Wraz z żoną Camillą wykonuje ostatnio coraz więcej obowiązków służbowych.

Autor: 
tagesschau.de / tłum. Maja Knychalska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama