Popularny jarmark świąteczny w Niemczech odwołany z powodu Koronawirusa

Reklama

czw., 11/25/2021 - 09:39 -- MagdalenaL

Jeden z najpopularniejszych niemieckich jarmarków świątecznych stał się ofiarą pogarszającej się sytuacji pandemicznej w kraju.

Ten w Norymberdze w Bawarii odwołano w piątek.

Pezydent Bawarii, Markus Söder, powiedział w oświadczeniu: „Sytuacja jest bardzo, bardzo trudna i skomplikowana.”

Usprawiedliwił swoją decyzję, dodając, że na takich jarmarkach dochodzi do licznych kontaktów między ludźmi, i że ciężkie jest monitorowanie stanu zdrowia każdego z klientów.

Bawaria de facto zdecydowała się również na lockdown dla niezaszczepionych. Miejsca publiczne takie jak restauracje, kina i hale koncertowe będą odtąd otwarte tylko dla tych, którzy przyjęli swoje dawki, lub tych, którzy niedawno przebyli chorobę.

Niezaszczepieni będą również zmuszeni do ograniczenia swoich kontaktów z ludźmi do pięciu osób z dwóch domów, powiedział Söder.

Jak dodał, w regionach, gdzie wskaźnik zachorowań przekracza 1000 zakażeń na 100 000 ludzi w przeciągu 7 dni, „wszystko będzie musiało zostać zamknięte,” z wyjątkiem szkół oraz firm.

„Mamy jasny cel: zwalczyć koronawirusa, zapewnić ochronę ludziom oraz służbie zdrowia,” dodał Söder.

„To nie jest retoryka wojny. To głębokie zmartwienie, które popycha nas do działania,” oznajmił.

Wcześniej w tym tygodniu organy służby zdrowia wydały zdecydowane ostrzeżenie po raporcie o 65 371 nowych przypadkach jednego dnia, co potwierdza rosnący trend, przed którym eksperci przestrzegali przez ostatnie tygodnie.

„Zmierzamy obecnie w kierunku poważnej sytuacji kryzysowej,” stwierdził Lothar Wieler, szef instytutu Roberta Kocha, agencji rządowej Niemiec. „Czekają nas naprawdę koszmarne święta, jeśli teraz nie zastosujemy środków zapobiegawczych.”

 

Autor: 
Autor: Euronews/AFP Tłum.: Marcin Lejza
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama