John Lydon nazywa orzeczenie o Sex Pistols zdumiewającym i destruktywnym

Reklama

śr., 09/01/2021 - 16:55 -- MagdalenaL

Lydon powiedział, że zabrakło mu światów „by opisać jak obłudne to jest”.

John Lydon sprzeciwił się decyzji Sądu Najwyższego zezwalającej na użycie muzyki Sex Pistols w nowym serialu telewizyjnym, nazywając ją „zdumiewająca i destruktywna”.

W jego pierwszym publicznym oświadczeniu w sprawie decyzji, piosenkarz powiedział, że obawia się, że dramat będzie „ekstremalnie negatywny”. Były perkusista Paul Cook i gitarzysta Steve Jones pozwali Lydona, znanego też jako Johnny Rotten, po tym jak próbował zawetować użycie piosenki punkowej. Sędzia orzekł, że mogą to uchylić z powodu porozumienia „zasadą większości”. Lydon twierdził, że umowa członka zespołu (BMA) nigdy nie była przestrzegana i że prośby o licencje były wcześniej przedmiotem weta poszczególnych członków.

Jednak sir Anthony Mann orzekł w zeszłym tygodniu, że kontrakt jest ważny i obowiązujący oraz, że większość zespołu mogłaby uchylić veto każdego pojedynczego członka. Cook i Jones z zadowoleniem przyjęli te decyzję, mówiąc, że dała „jasność naszemu procesowi decyzyjnemu i podtrzymuje porozumienie członków zespołu dotyczące zbiorowego podejmowania decyzji”. W oświadczeniu prasowym opublikowanym we wtorek na stronie internetowej Lydona stwierdzono, że „rozczarowujące jest to, że sędzia Sądy Najwyższego zdecydował, że John Lydon jest związany umową na czas nieokreślony popisaną w 1988 roku”. Nastęnie ogłoszono, że piosenkarz był ostatnio „bezsilny, by zapobiec zniekształcaniu prawdziwej historii Sex Pistols”.

Jestem głównym wokalistą i autorem piosenek, frontmanem, wizerunkiem, co tylko chcesz. Umieściłem to tam - mówi Lydon w oświadczeniu. W jaki sposób jest to nieistotne? Jest to dla mnie zdumiewające. To jest tak destrukcyjne dla tego czym jest zespół, że obawiam się, że cały projekt może być wyjątkowo negatywny.

Johnny Rotten(po lewej) oraz Steve Jones z Sex Pistols w 1978

Jak ktokolwiek może myśleć, że to może postępować bez konsultacji ze mną i traktować o moim życiu osobistym, o moich problemach, bez jakiegokolwiek sensownego kontaktu ze mną zanim ten projekt zostanie przedstawiony światu? - kontynuował. „Nie sądzę, aby były słowa, których mógłbym użyć w wyjaśnieniu jak bardzo jest to obłudne. Tak jak powiedziałem w tekście „The Order of Death”, To jest to czego chcesz, to jest to co masz…”. The Order of Death(Rozkaz Śmierci) został wydany w albumie z 1984 przez Londyński zespół Public Image Ltd, zatytułowanym również This Is What Ypu Want… This What You Get.

Lydon już wcześniej wypowiadał się przeciwko dramatowi Pistol TV Danniego Boyle’a, nazywając to „najbardziej lekceważący (przekleństwo) na jakie kiedykolwiek się napotkał”. Sześcioczęściowa seria, produkowana przez Disney mająca zostać wypuszczona w następny roku, jest oparta na pamiętniku z 2016 roku, autorstwa Jonesa zatytułowanego Lonely Boy Samotny Chłopak: Opowieści o Sex Pistol.

Autor: 
Tłum. Krzysztof Halerz
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama