Digital art w letni wieczór - nowy, letni festiwal w zamku Nijō w Kioto

Reklama

ndz., 08/01/2021 - 23:39 -- MagdalenaL

„Naked Kaleidoscope Fireworks”, artystyczne przedsięwzięcie o tematyce fajerwerków, odbędzie się w zamku Nijō w Kioto, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym artykule przedstawimy wam informacje o sztuce fajerwerków wykonanej za pomocą mapowania projekcyjnego. Dowiecie się również więcej na temat samej imprezy i innych jej atrakcjach.

W sierpniu 2021 roku w zamku Nijō w Kioto, wpisanym na listę światowego dziedzictwa, odbędzie się wydarzenie artystyczne na rzecz pokoju. Wydarzenie nosi nazwę „Zamek Nijō X NAKED - letni festiwal w zamku Nijō 2021 - Naked Kaleidoscope Fireworks”. Naked to firma zajmująca się produkcją cyfrowych projektów artystycznych. Stworzyła ona nowy letni festiwal, który łączy to, co realne z tym, co cyfrowe. Podczas imprezy, zamek Nijō zostanie oświetlony za pomocą mapowania projekcyjnego (projection mapping), a ogród Ninomaru, szczególne miejsce o malowniczej urodzie, również zostanie podświetlony.

Czym jest zamek Nijō, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO?

Zamek Nijō zbudowany został w Kioto przez Tokugawę Ieyasu, pierwszego szoguna szogunatu Edo. Oficjalna nazwa to „Moto-Rikyu Nijō Castle”, a odegrał on ważną rolę w przemianach okresu Edo. Jest to obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego, który wciąż zachowuje wiele ze swoich oryginalnych elementów, takich jak Pałac Cesarski, Pałac Ninomaru oraz ogród.

Najważniejsze wydarzenia

-    Sztuka sterylizacji - NAKED Tsukubai Fireworks Jest to unikalny pokaz sztuki, gdzie cyfrowe fajerwerki wyświetlają się na dłoniach podczas gdy dezynfekujemy dłonie płynem do dezynfekcji rąk! -    Sztuka kontrolowania chorób zakaźnych

- NAKED Distance Lanterns Spacery z lampionami, które można wypożyczyć na miejscu, to naturalny sposób na zwiększenie świadomości dystansu społecznego.

- Mapowanie projekcyjne na wewnętrznej fosy zamku - NAKED Fireworks Jest to 10-metrowa iluminacja fajerwerków wyświetlana za pomocą mapowania projekcyjnego, na ścianie wewnętrznej fosy zamku Nijō.

Ponadto można podziwiać różnorodne prace, które łączą cyfrową technologię, sztukę oraz japońską historię i tradycję. Są atrakcje takie jak interaktywna praca artystyczna, w której mgiełka używana do dezynfekcji dłoni wyświetla na nich fajerwerki, oraz praca wideo stworzona we współpracy z tradycyjnymi gałęziami przemysłu Kioto.

Tego lata przeżyj zupełnie inny rodzaj wieczornej rozrywki w Kioto!

 

Autor: 
tłum. Zuzanna Niemczyk
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama