Alexi Laiho: Ujawniono oficjalną przyczynę śmierci

Reklama

ndz., 03/07/2021 - 20:33 -- MagdalenaL

Wyniki sekcji zwłok gitarzysty Children Of Bodom Alexiego Laiho są już znane. Jego śmierć ma związek z uzależnieniem od alkoholu.

Alexi Laiho zmarł 29 grudnia 2020 roku. Była członkini zespołu Sinergy, Kimberly Goss, z którą były geniusz Children Of Bodom nadal pozostawał w związku małżeńskim, opublikowała w mediach społecznościowych oficjalną przyczynę śmierci, według której Alexi zmarł z powodu „wywołanego alkoholem pogorszenia stanu wątroby i trzustki”.

Odstraszający przykład

Alexi Laiho miał również we krwi mieszankę środków przeciwbólowych, opioidów i tabletek nasennych.

Kimberly Goss i Laiho pobrali się w 2002 roku. Wprawdzie Laiho złożył w listopadzie tego samego roku pozew o rozwód, ale szybko go wycofał. W międzyczasie Alexi poślubił Australijkę Kelli Wright, chociaż nie mógł tego zrobić zgodnie z fińskim prawem, ponieważ nadal był żonaty z Goss.

Poza tym, Goss pisze: „Utrata tej niezwykle utalentowanej i pięknej duszy to tragedia, której można było całkowicie uniknąć. Miał przed sobą jeszcze tyle lat. Wyobraźcie sobie tę muzykę, jaką moglibyśmy usłyszeć, gdyby tylko przyjął pomoc. Błagam każdego, kto się zmaga z alkoholizmem lub z innym uzależnieniem: szukajcie pomocy. Nie musicie podzielać tego samego losu. Kiedy ludzie próbują wam pomóc, wiedzcie, że robią to z miłości i troski. Nie odpychajcie tego. Nie otaczajcie się ludźmi, którzy ciągną do nałogu. Niech to będzie ostrzeżenie, że nikt nie jest niezwyciężony. Nie chcę, żeby jego śmierć poszła na marne”. Goss planuje również założyć fundację pamięci w Finlandii, aby pomóc innym, którzy zmagają się z tymi samymi problemami, co Alexi Laiho.

Tłumaczyła Karolina Nadolna 

 

Autor: 
metal-hammer.de
Źródło: 

metal-hammer.de

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama