ABBA spotyka się ponownie po prawie 40 latach i zapowiada nowy album oraz cyfrowy koncert

Reklama

pt., 09/03/2021 - 15:45 -- MagdalenaL

Po niemal 40 latach bez nowej muzyki od ABBY, zespół ogłosił w czwartek, że wyda nowy album.

Mamma mia, ABBA powraca!

ABBA, uwielbiana szwedzka grupa pop, ogłosiła w czwartek podczas globalnego wydarzenia transmitowanego na żywo, że po prawie 40 latach, wyda nowy album z 10 nowymi piosenkami, "Voyage" 10 listopada za pośrednictwem wytwórni Universal Music Group's Capitol. Grupa zadebiutowała dwoma nowymi utworami, "I Still Have Faith in You" i "Don't Shut Me Down", wykonując je dla fanów podczas wydarzenia, które w pewnym momencie oglądało na żywo ponad 200 tys. osób.

Odbędzie się również nowy koncert, na którym grupa - w składzie Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson i Björn Ulvaeus - wystąpi cyfrowo jako awatary, tzw. "ABBA-tary" z 10-osobowym zespołem na żywo. Koncert, który rozpocznie się 27 maja 2022 roku, odbędzie się w nowej arenie, nazwanej -  tak jak przewidywaliście - ABBA Arena, w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie.

„ABBA-tary" zostały stworzone po tygodniach i miesiącach stosowania technik przechwytywania ruchu i technik wykonawczych z czterema członkami zespołu i 850-osobowym zespołem z Industrial Light & Magic. Jest to firma założona przez George'a Lucasa, a będzie to pierwszym wejściem firmy w branżę muzyczną, poinformował zespół w swoim komunikacie prasowym. ABBA jest uważana za jedną z najbardziej utytułowanych grup muzycznych wszech czasów, która sprzedała prawie 400 mln albumów na całym świecie.

W ostatnich latach grupa znowu zyskała na popularności dzięki musicalowi "Mamma Mia" i kolejnym filmom z udziałem Meryl Streep, Amandy Seyfried, Pierce'a Brosnana, Colina Firtha, Stellana Skarsgårda i innych. Ostatnio muzyka ABBY stała się popularna na TikToku, ponieważ młodsi fani odkrywają na nowo najpopularniejsze przeboje grupy, takie jak "Dancing Queen", "Chiquitita" i "Slipping Through My Fingers". Treści z hashtagiem #ABBA na TikToku osiągnęły ostatnio miliard wyświetleń, bez oficjalnego udostępnienia katalogu na platformie - poinformował zespół w komunikacie prasowym. Zespół założył oficjalne konto na TikToku dopiero w tym tygodniu. Do czwartku zgromadziło ono ponad 738 tys. obserwujących i 3,2 mln polubień.

Minęło trochę czasu, odkąd tworzyliśmy razem muzykę, powiedział zespół w swoim oświadczeniu. Prawie 40 lat, tak naprawdę. Zrobiliśmy sobie przerwę wiosną 1982 roku i teraz zdecydowaliśmy, że pora wrócić do działania. Inspiracją do ponownego nagrywania było zaangażowanie zespołu w stworzenie najdziwniejszego i najbardziej spektakularnego koncertu, jaki tylko można sobie wymarzyć, powiedzieli. Na stronie internetowej ABBA Voyage, koncert opisany jest jako ten, "który łączy elementy stare jak i nowe, młodych i nie tak bardzo już młodych".

Projekt Voyage tchnął w nas nowe życie na więcej niż jeden sposób - powiedział Ulvaeus w oświadczeniu. Więc, jeszcze raz, dzięki za to, że czekaliście! Mamy nadzieję, że zobaczymy się w 'ABBA Arena' i tak - zobaczycie - bo w te awatary wlaliśmy sporą część naszych dusz. Nie wyolbrzymiamy twierdząc, że powróciliśmy.

 

 

Autor: 
Saba Hamedy tłum. Hubert Talarek
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama