Johnny Depp ma zeznawać w sprawie o zniesławienie przeciwko byłej żonie Amber Heard

Reklama

czw., 04/21/2022 - 21:28 -- MagdalenaL

Depp, lat 58, twierdzi, że Heard, lat 35, zniesławiła go, gdy napisała w grudniu 2018 roku opinię w Washington Post o tym, że jest osobą, która przeżyła przemoc domową. W 2018 roku Depp złożył pozew przeciwko Heard, chcąc odszkodowania o wartości 50 milionów dolarów.

W artykule nie wymieniono Deppa z nazwiska, ale prawnik aktora Benjamin Chew powiedział ławnikom tydzień temu, że było jasne, iż Heard odnosi się do hollywoodzkiego gwiazdora.

Adwokaci Heard argumentowali, że powiedziała prawdę i jej opinia była chroniona jako wolność słowa na mocy 1. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

 

Wśród świadków powołanych przez prawników Deppa znaleźli się przyjaciele gwiazdora Piratów z Karaibów oraz lekarz i pielęgniarka, którzy twierdzą, że leczyli go z uzależnienia od narkotyków. Świadkowie zeznali, że wiedzieli o kłótniach między parą, ale nie byli świadkami fizycznego znęcania się Deppa nad Heard.

„Ich kłótnie były dla niego emocjonalnym impulsem” — powiedziała Debbie Lloyd, która pracowała jako pielęgniarka Deppa, gdy ten był zaręczony z Heard, w nagranym 8 marca zeznaniu, które zostało odtworzone dla ławy przysięgłych w poniedziałek. „Sprawiały, że był zdenerwowany, dodawały mu stresu”.

Na pytanie prawnika Deppa, czy wie, aby któraś z kłótni między Deppem a Heard miała charakter fizyczny, Lloyd odpowiedziała: „Nie”.

Proces, który trwa już drugi tydzień i ma potrwać sześć tygodni, jest nadzorowany przez sędziego sądu stanowego w hrabstwie Fairfax w Wirginii.

Niespełna dwa lata temu Depp przegrał proces o zniesławienie z brytyjskim tabloidem The Sun, który nazwał go „pogromcą żon”. Sędzia londyńskiego Sądu Najwyższego orzekł, że wielokrotnie napadał on na Heard i narażał ją na niebezpieczeństwo utraty życia.

W sprawie amerykańskiej zarówno Depp, jak i Heard przedstawili długie listy potencjalnych świadków, których mogliby powołać na mównicę.

Na liście Heard znajduje się jej były chłopak i szef Tesli Elon Musk, z którym pisała SMS-y o Deppie. Na liście potencjalnych świadków znajduje się także aktor James Franco.

Washington Post nie jest stroną pozwaną w tej sprawie. Prawnicy Deppa powiedzieli, że złożyli pozew w hrabstwie Fairfax, poza Dystryktem Kolumbia, ponieważ gazeta jest drukowana w tamtejszym oddziale.

Stany Zjednoczone są trudnym miejscem do rozstrzygania spraw o zniesławienie, zwłaszcza dla osób publicznych, takich jak Depp, który musi udowodnić w sposób jasny i przekonujący, że Heard świadomie złożyła fałszywe zeznania.

Depp i Heard poznali się podczas kręcenia filmu Dziennik zakrapiany rumem w 2011 roku, a pobrali się cztery lata później. Po złożeniu pozwu rozwodowego w 2016 roku Heard oskarżyła Deppa o przemoc domową.

Heard, znana z ról w filmach Aquaman i Liga Sprawiedliwości, wniosła własny pozew o zniesławienie przeciwko Deppowi, twierdząc, że oczernił ją, nazywając kłamcą.

Pozew Heard zostanie rozstrzygnięty w trakcie rozprawy. Według dokumentów sądowych aktorka domaga się od Deppa odszkodowania w wysokości 100 milionów dolarów.

Po wydaniu w listopadzie 2020 roku wyroku w londyńskim procesie o zniesławienie Depp został zastąpiony przez duńskiego aktora Madsa Mikkelsena w trzecim filmie z serii Fantastyczne zwierzęta, stanowiącej spin-off książek i filmów o Harrym Potterze.

 

Autor: 
Autor: Reuters; Tłumaczenie: Patrycja Marcinkowska
Polub Plportal.pl:

Reklama