Ellen DeGeneres kończy swój program apelując o współczucie

Reklama

śr., 06/15/2022 - 12:40 -- MagdalenaL

DeGeneres oraz goście: Jennifer Aniston, Billie Eilish i Pink podzielili się wspomnieniami i uczuciami, gdy „The Elen DeGeneres Show” kończył swoją nagrodzoną Emmy, liczącą ponad 3200 odcinków serię, która rozpoczęła się we wrześniu 2003 roku.

 

„Dwadzieścia lat temu, kiedy próbowaliśmy sprzedać ten program, nikt nie myślał, że to się uda. Nie dlatego, że był to inny rodzaj programu, ale dlatego, że ja byłam inna.”-powiedziała DeGeneres, odnosząc się do sprzeciwu stacji telewizyjnych.

Po rozpoczęciu emisji programu DeGeneres nie było wolno wypowiadać słowa „gej” ani nawet zaimka „my”, ponieważ sugerowałoby to, że ma partnera. Nie sprecyzowała, kto wprowadził ten zakaz.

„Jasne, nie mogłam powiedzieć »żona«, a to dlatego, że nie było legalne, aby geje żenili się- a teraz cały czas mówię ‘żona’”-dodała DeGeneres, z odrobiną buntu, gdy aktorka Portia de Rossi przyglądał się temu z widowni w studiu. Ślub wzięły w 2008 roku.

Prowadząca, która stała się znana z zachęcania publiczności do improwizowanych tańców, wykonała kilka ostatnich ruchów ze swoim pomocnikiem DJ-em, Stephenem „tWitch” Bossem, do utworu „Best of My Love”.

Tancerka-choreografka uznała DeGeneres za osobę, która inspiruje innych, ponieważ ma „odwagę, aby wyjść z domu i być autentyczną sobą”.

Aniston, która jako pierwszy gość pierwszego odcinka programu podarowała DeGeneres wycieraczkę z napisem „Welcome”, przyszła z inną z napisem „Thanks for the memories”. DeGeneres zauważyła, że gwiazda „Przyjaciół” wystąpiła w programie w sumie 20 razy.

„Nie ma za co”- powiedziała Aniston, drocząc się z nią, po czym spoważniała.

„Kocham Cię i bardzo doceniam to, co dałaś światu przez ostatnie 19 lat. Ten wkład jest nieskończony”-powiedziała. Przedstawiła retrospekcję kariery, w której zaprezentowała również działalność filantropijną DeGeneres, obejmującą ponad 400 milionów dolarów przekazanych na rzecz organizacji charytatywnych i „zasłużonych widzów”.

„Kocham Cię”-powiedziała do DeGeneres rozradowana Eilish podczas rozmowy. „Tak bardzo Cię kocham, że to aż głupie”-powiedziała Pink, która wykonała utwór „What About Us”.

DeGeneres zaliczyła poważną wpadkę w 2020 roku, kiedy do zarzucono jej, że program jest toksycznym miejscem pracy, a trzech producentów odeszło z powodu tych zarzutów. Jesienią tego roku DeGeneres przeprosiła za „rzeczy, które nie powinny były się wydarzyć”, ale broniła się, że jest tą samą prawdziwą osobą-choć niedoskonałą- zarówno przed kamerą, jak i poza nią.

Talk-show był dla DeGeneres drugim ważnym wydarzeniem telewizyjnym. W 1997 roku DeGeneres ujawniła się jako lesbijka, a wraz z nią jej postać w sitcomie ABC „Ellen”. Serial został wstrzymany w następnym roku.

„Dwadzieścia pięć lat temu anulowano mój sitcom, ponieważ nie chciano, aby lesbijka występowała w prime-time raz w tygodniu. Odpowiedziałam: W porządku, w takim razie będę występować codziennie”-powiedziała w czwartek DeGeneres.

Komediantka, aktorka i producentka powiedziała, że będzie miała czas na zastanowienie się nad kolejnym krokiem w swojej karierze, ale najpierw wraz z de Rossi wybierają się w podróż do Rwandy. DeGeneres zakończyła swój dzienny program prośbą do widzów, która- jak powiedziała- jest warta powtórzenia.

 

„Jeśli udało mi się cokolwiek zrobić w ciągu ostatnich 19 lat, to ma nadzieję, że zainspirowałam Was do bycia sobą, swoim prawdziwym, autentycznym ‘ja’. Jeśli ktoś jest na tyle odważny, by powiedzieć Ci, kim jest, bądź na tyle odważny, by go wesprzeć, nawet jeśli tego nie rozumiesz”-powiedziała DeGeneres. „Otwierając swoje serce i umysł, staniesz się bardziej współczujący, a współczucie czyni świat lepszym miejscem”.

 

Autor: 
Autor: Lynn Elber; Tłumaczenie: Karolina Bejma
Źródło: 

Ellen DeGeneres ends daytime show with plea for compassion | AP News

Polub Plportal.pl:

Reklama