Dave Chappelle zaatakowany podczas występu komediowego Hollywood Bowl

Reklama

pt., 05/20/2022 - 12:46 -- MagdalenaL

 Komik Dave Chappelle został zaatakowany podczas występu w Hollywood Bowl we wtorek wieczorem. Ochroniarze rzucili się w pogoń za napastnikiem i obezwładnili go, a Chappelle kontynuował występ, podczas gdy mężczyzna został zabrany karetką pogotowia.

Napastnik miał przy sobie replikę pistoletu z ostrzem noża w środku- podały władze.

 

Isaiah Lee, lat 23, został zatrzymany i aresztowany za napaść ze śmiercionośną bronią, powiedziała oficer Alba Mendez, rzecznik Departamentu Policji w Los Angeles.

 

Lee został opatrzony przez personel medyczny z powodu nieokreślonych obrażeń i został osadzony w areszcie śledczym w Hollywood Division o 03:36 w środę, a jego kaucja wynosi 30 000 dolarów, powiedziała Mendez. Nie było wiadomo, czy Lee ma adwokata.

 

Mendez powiedziała, że „znany komik występował”, kiedy Lee wskoczył na scenę, rzucił się na celebrytę i wyciągnął replikę pistoletu z ostrzem noża. Mendez powiedziała, że wydział nie podał nazwiska gwiazdy, ponieważ nie potwierdza nazwisk ofiar.

 

Chappelle wykonywał swój stand-up w amfiteatrze w ramach festiwalu „Netflix Is A Joke”, kiedy mężczyzna wbiegł na scenę i rzucił się na niego. Jamie Foxx był w skrzydłach sceny i Chappelle podziękował mu za reakcję na atak. Obecny tam również Chris Rock, żartobliwie zapytał, czy napastnikiem był Will Smith.

 

Chappelle został zaatakowany, gdy kończył swój występ, w którym opowiadał o tym, że komicy muszą bardziej martwić się o swoje bezpieczeństwo osobiste w związku z tegoroczną ceremonią rozdania Oscarów, podczas której nagrodzony Oscarem aktor spoliczkował Rocka w telewizji na żywo w reakcji na żart o jego żonie.

 

„Komik dosłownie przed chwilą powiedział, że ma teraz większą ochronę z powodu całej wrzawy wywołanej jego żartami na temat społeczności trans" - napisała na Twitterze Brianna Sacks, reporterka Buzzfeed News, która była na koncercie. Napisała, że "podczas gdy napastnik był bity", Chappelle "zażartował, że prawdopodobnie jest on transseksualistą".

 

Autor: 
Autor: The Assosiated Press; Tłumaczenie: Karolina Bejma
Źródło: 

Dave Chappelle tackled during Hollywood Bowl comedy show | AP News

Polub Plportal.pl:

Reklama