Rosyjska influencerka potępiona za płacz z powodu „utraty dochodów”

Reklama

wt., 03/15/2022 - 19:04 -- MagdalenaL

Około 80 milionów użytkowników Instagrama zostanie pozbawionych dostępu do serwisu społecznościowego po tym, jak prezydent Rosji, Putin ogłosił, że zakazuje zachodnich mediów społecznościowych, jak poinformowała firma macierzysta Meta.

Moskwa uznała firmę, która jest właścicielem Facebooka, WhatsApp'a i popularnego serwisu do dzielenia się zdjęciami, za organizację „ekstremistyczną” i wszczęła przeciwko niej postępowanie karne.

Niewymieniona z nazwiska influencerka otwarcie płakała, mówiąc, że po ogłoszeniu zakazu jest w „pierwszym stadium żałoby”, ponieważ budowała swój profil online przez ostatnie pięć lat.

„Czy myślicie, że dla mnie, jako influencerki z Instagrama jest to źródło dochodu?”, powiedziała blogerka. „Dla mnie to po prostu całe życie, to dusza. To jest ta rzecz, z którą się budzę, zasypiam. Pie*rzone pięć lat z rzędu”.

Influencerka została jednak potępiona i oskarżona o lekceważenie istnień ludzkich, które zginęły w trwającej inwazji Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się pod koniec lutego.

Rosyjska platforma medialna NEXTA, która obnaża życie pod rządami Putina w wyniku inwazji, podzieliła się nagraniem, mówiąc: „Ona w ogóle nie przejmuje się tysiącami zabitych, w tym swoimi rodakami".

„Oczywiście jej największym zmartwieniem jest teraz to, że nie będzie mogła zamieszczać zdjęć jedzenia z restauracji”, dodają.

Roskomnadzor rosyjski urząd regulacji mediów, ogłosił w piątek, że ograniczy dostęp do platformy dzielącej się zdjęciami z powodu „wezwań do popełniania aktów przemocy”.

Obraz zawierający drzewo, zewnętrzne, skała, obszar</p>
<p>Opis wygenerowany automatycznie

Źródło zdjęcia: REUTERS/Thomas Peter

Rosja ogłosiła zakaz korzystania z portalu społecznościowego z powodu „wezwań do popełniania aktów przemocy” w związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę. 

Firma macierzysta Meta potwierdziła, że tymczasowo złagodziła swoje zasady, zezwalając na wysyłanie wiadomości zawierających treści przemocy wobec rosyjskich sił inwazyjnych, w tym „śmierć rosyjskim najeźdźcom”.

Rosyjscy influencerzy w mediach społecznościowych, tacy jak Anna Ivanova i Liza Lukasheva, zamieścili pożegnalne wiadomości do milionów swoich zwolenników i zachęcali fanów do przejścia na inne platformy, takie jak Telegram.

W sobotę, gdy walki toczyły się pod ukraińską stolicą, irlandzko-ukraińskie oddziały wysłały wyzywające przesłanie do zbliżającej się armii prezydenta Putina.

Autor: 
Autor: Philip Downes; Tłumaczenie: Klaudia Bredlak
Polub Plportal.pl:

Reklama