Guinness uznaje najwyżej położoną restaurację w budynku na świecie

Reklama

pt., 04/22/2022 - 16:49 -- MagdalenaL

Przedstawiciele Księgi Rekordów Guinnessa przyznali to wyróżnienie restauracji Heavenly Jin mieszczącej się w J Hotel Shanghai Tower w Szanghaju (Chiny).

 

Restauracja zlokalizowana jest na 120. piętrze Shanghai Tower, na wysokości 556,36 m nad ziemią. J Hotel zajmuje górne piętra Shanghai Tower, który mierzy 632 m i jest najwyższym budynkiem w Chinach oraz trzecim co do wielkości na świecie. 

Jak można się spodziewać po najwyżej położonej restauracji na świecie w budynku, Heavenly Jin oferuje niesamowite widoki na panoramę Szanghaju. Menu zawiera nowe wersje tradycyjnych dań, łączące elementy kuchni europejskiej, japońskiej i chińskiej.

Serwuje się tutaj również podwieczorek, a piękny widok składa się na urozmaicenie tej popołudniowej tradycji. 

Na gości czeka wyszukany 30-metrowy mural z włoskimi mozaikami przedstawiający scenę ze starożytnego Jedwabnego Szlaku, a biało zastawione stoły ustawione są pod wstęgą kryształowych świateł. Restauracja mieści 256 osób i posiada pięć prywatnych sal restauracyjnych. 

Otwarta kuchnia pozwala gościom obserwować proces gotowania, jeśli tylko uda im się oderwać wzrok od widoku zza okien restauracji, które rozpościerają się od podłogi do sufitu.

 

Dubaj traci koronę

 

Goście podziwiają panoramę z restauracji Heavenly Jin. Zdjęcie: HECTOR RETAMAL/AFP/Getty Images

 

Heavenly Jin odbiera koronę „najwyższej restauracji” dubajskiemu At.mosphere. Obiekt znajduje się na wysokości 441,3 m, na poziomie 122-piętrowego, najwyższego budynku na świecie, Burdż Chalifa, otwartym w 2011 r.

Dlaczego Guinness musi umieszczać słowa „w budynku” w tytule? Ponieważ matka natura ma do zaoferowania o wiele bardziej wzniosłe platformy. Najwyżej położoną restauracją na świecie jest Chacaltaya, znajdująca się w ośrodku narciarskim Chacaltaya w Boliwii. Według danych Guinnessa wznosi się ona na wysokość 5 340 m.

 

Dyrektor generalna J Hotel Shanghai Tower Jenny Zhang (z lewej) odbiera certyfikat Światowego Rekordu Guinessa dla najwyższej restauracji w budynku. Zdjęcie: HECTOR RETAMAL/AFP/Getty Images

 

J Hotel Shanghai Tower został otwarty w połowie 2021 r. i twierdzi, że jest najwyższym na świecie hotelem w budynku. Jest własnością Jin Jiang International, jednej z największych chińskich państwowych firm hotelarskich i turystycznych. Ma 165 pokoi, w tym 34 apartamenty i oferuje całodobową obsługę lokaja.

Jednak Guinness nie uznał J Hotelu za „najwyższy na świecie”, ponieważ uwzględnia on jedynie budynki wykorzystywane w całości jako hotele. J Hotel zajmuje górną część Shanghai Tower, a nie cały budynek.

 

Więc gdzie znajduje się najwyższy hotel na świecie?

Hotel Gevora o wysokości 356 m został oficjalnie uznany za najwyższy hotel na świecie przez Księgę Rekordów Guinnessa w 2018 r. Ta budowla, znana ze swojego imponującego złotego wnętrza, posiada 528 pokoi i zajmuje 75. pięter, a jego otwarcie nastąpiło w 2018 r.

 

Autor: 
Autor: Karla Cripps; Tłumaczenie: Patrycja Marcinkowska
Polub Plportal.pl:

Reklama