Zmarł Phil Spector, producent muzyczny skazany za morderstwo

Reklama

pon., 01/18/2021 - 10:19 -- MagdalenaL

Phil Spector został skazany za morderstwo Lany Clarkson, którego dokonał w 2003 roku.

Phil Spector, producent muzyczny, który zmienił brzmienie muzyki popularnej w latach 60. swoją formułą produkcji muzycznej, którą nazywa się "ścianą dźwięku" i który w roku 2003 zamordował jedną z gwiazd Hollywood, zmarł w wieku 81 lat.

Media donoszą, że umarł cztery tygodnie po zdiagnozowaniu u niego koronawirusa, w więzieniu, gdzie odsiadywał 19-letni wyrok za morderstwo aktorki Lany Clarkson.

Kalifornijski Departament Więziennictwa i Rehabilitacji potwierdził tylko, że "umarł z przyczyn naturalnych w sobotę 16 stycznia 2021 roku o godzinie 18:35, w szpitalu pozawięziennym. Oficjalna przyczyna jego śmierci zostanie ustalona przez lekarza sądowego w biurze szeryfa hrabstwa San Joaquin."

Spector wyprodukował 20 spośród top 40 hitów pomiędzy rokiem 1961 a 1965, następnie podejmował współprace z The Beatles, The Righteous Brothers oraz Ike and Tina Turner (muzyczny duet, przyp. tłum.). Poza tym inspirował artystów takich jak The Beach Boys czy Bruce Springsteen, który naśladował spectorowskie brzmienie w swoim singlu Born to Run.
"Daily Mail" poinformowało, że po zdiagnozowaniu wirusa, Spector został przewieziony ze swojej celi do szpitala.

Tłumaczyła Julia Karoń

 

Autor: 
theguardian.com
Źródło: 

theguardian.com

Polub Plportal.pl:

Reklama